Zawodniczki z Kutna sezon zakończyły na ósmym miejscu w Wojewódzkiej Lidze Młodziczek

max
Wczoraj przed własną publicznością młodziczki MKS Sirmax Kutno musiały uznać wyższość drużyny ŁKS KK Łódź. W ostatnim meczu ligowych rozgrywek kutnianki uległy łodziankom 53:78 (13:16; 25:17; 10:19; 5:26).

Pierwsza odsłona spotkania, choć na korzyść gości pokazała, że kutnianki są w stanie nawiązać równą walkę z obdarzonymi większymi walorami fizycznymi koszykarkami z Łodzi. W konsekwencji druga kwarta zakończyła się zwycięstwem podopiecznych Mariusza Łubińskiego. W trzeciej kwarcie łodzianki zaczęły stopniowo zwiększać dystans do zawodniczek z Kutna, a czwartą odsłonę meczu wyraźnie zmęczone zawodniczki MKS przegrały różnicą 21 punktów.

Koszykarki MKS Sirmax sezon zakończyły na ósmej pozycji na dziesięć drużyn. Jak mówi Mariusz Łubiński, trener młodziczek MKS, tegoroczny sezon klub potraktował jako sprawdzian przed przyszłorocznymi rozgrywkami.

- Chcieliśmy sprawdzić, jak nasze zawodniczki poradzą sobie w meczach z drużynami, które tworzą koszykarki rocznikowi starsze - mówi Łubiński. - Wczorajszy mecz przegraliśmy tylko z powodu wzrostu i siły koszykarek z Łodzi, co pokazuje wynik w czwartej kwarcie, gdy nasze zawodniczki były już wyraźnie zmęczone.