Sportowe emocje w Kutnie
W środę w Kutnie zakończył się II etap kolarskiego wyścigu. Start odbył się w Zgierzu, a zawodnicy mieli do przejechania prawie 90-kilometrową trasę. W zmaganiach brało udział 160 kolarzy. Na mecie w Kutnie czekało na nich mnóstwo kibiców, którzy czekali na emocjonującą końcówkę.
- Na ostatnią prostą zlokalizowaną na ulicy Jana Pawła II z ogromną prędkością wpadł peleton, w którym najszybszy okazał się Holender Daan Van Sintmaartensdijk wyprzedzając minimalnie Patryka Stosza. Trzeci był Włoch Filippo Fortin. Liderem klasyfikacji generalnej po dwóch środowych etapach został fin Siim Kiskonen - informują miejscy urzędnicy.
Na Placu Wolności oficjalnie udekorowano zwycięzców i liderów wyścigu. Nagrody i koszulki wręczali: Zbigniew Burzyński - prezydent Kutna, Zbigniew Wdowiak - zastępca prezydenta Kutna i Mariusz Sikora - przewodniczący Rady Miasta Kutno. Zbigniew Burzyński otrzymał także z rąk organizatorów specjalną koszulkę "Przyjaciela Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków" za współpracę i pomoc przy organizacji etapu.
ZOBACZ TAKŻE: Najlepsi kolarze przejechali przez Piątek
- Oprócz tego kibice mogli skorzystać z rowerowych atrakcji m.in. pojeździć na specjalnym rowerze treningowym w wirtualnej rzeczywistości czy odwiedzić z dziećmi miasteczko rowerowe przygotowane przez pracowników Biura Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kutno - informują urzędnicy.

Wywiad z Michałem Probierzem, selekcjonerem polskiej reprezentacji
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?