Marcin Nadolski/azswsgk.pl
Koszykarze AZS WSGK Polfarmex w Kutnie mają za sobą kolejne niezwykle zacięte spotkanie. W środę w Pruszkowie pokonali ekipę Znicza 75:73. Terminarz Akademików jest bardzo napięty. Już w sobotę wybiegną na parkiet po raz kolejny, by we własnej hali zmierzyć się z UMKS Kielce.

Środowy rezultat był na tyle dokładną kopią sobotniego spotkania z MKS Dąbrowa Górnicza, że nawet punktacja w poszczególnych kwartach ułożyła się niemal tak samo. Akademicy zdecydowanie wygrywają w pierwszej odsłonie gry, ale w drugiej nieznacznie ulegli rywalom. Po przerwie znów są drużyną zdecydowanie lepszą, ale dekoncentrację w kwarcie czwartej przypłacają nerwową końcówka. I tak jak w sobotę w Kutnie, przeciwnikom po prostu nie starczyło czasu, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bohaterem spotkania, był Jakub Dłuski, który zdobył aż 23 punkty i zaliczył 12 zbiórek.

Kolejne spotkanie AZS już w sobotę w Kutnie. W hali SP nr 9 w Kutnie akademicy zagrają z zespołem UMKS Kielce. Wicelider I ligi zmierzy się z przedostatnim zespołem w tabeli. Dla UMKS spotkanie w Kutnie może być ostatnią szansą na uniknięcie gry w play-out. Podczas sobotniego meczu prowadzona będzie kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Początek meczu o godz. 17.30. Klub przekazał tez na aukcję WOŚP koszulkę meczową, piłkę, koszulkę fundacji DKMS oraz fotografia drużyny wraz z autografami.

Znicz Basket Pruszków - AZS WSGK Polfarmex Kutno 73:75 (16:24, 18:14, 16:21, 23:16)

Znicz Pruszków: Suliński -14, Aleksandrowicz -12, Bonarek -12, Matuszewski -9, Malitka -9, Szymański -9, Czosnowski -3, Kwiatkowski -3, Czubek -2.

AZS Kutno: Dłuski -23, Bręk -15, Jakóbczyk -12, Mazur -10, Glabas -9, Kwiatkowski -3, Szwed -3, Kobus -0, Maciejewski -0, Rduch -0.