Podopieczne Tomasza Pasińskiego zagrają w finale wojewódzkim

max
MKS Kutno
Paulina Kacprowicz i Anna Walicka, koszykarki Miejskiego Klubu Sportowego oraz uczennice Gimnazjum nr 1 w Kutnie grające w reprezentacji województwa łódzkiego, wywalczyły awans do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Turniej zostanie rozegrany w lipcu. W reprezentacji województwa grają także zawodniczki UKS Basket Aleksandrów Łódzki, ŁKS KK Łódź, Widzew Łódź, PTK Pabianice, TK Alles Głowno oraz Apis Będków.

Półfinały zostały rozegrane w dniach 11-12 maja w Pabianicach. Zawodniczki z łódzkiego wysoko pokonały reprezentację województwa zachodniopomorskiego 149 : 14 (32:4, 36:4, 42:2, 39:4) oraz wielkopolskiego 87 : 45 (24:15, 21:7, 21:13,21:10). Uległy niestety drużynie w kujawsko-pomorskiego 49 : 64 (12:17, 16:20, 15:15, 6:12) Paulina Kacprowicz zdobyła łącznie 23, a Anna Walicka 8 pkt.

- Paulina i Ania trenują koszykówkę już 5 lat. Należą do bardzo rzetelnie realizujących powierzone zadania na treningach i meczach mistrzowskich. Na swoim koncie zapisały już sportowe osiągnięcia : mistrzostwo w Wojewódzkiej Lidze Żaczek, XVI miejsce w kraju w sezonie 2010/2011, wicemistrzostwo w Wojewódzkiej Lidze Kadetek - wylicza Tomasz Pasiński, trener zawodniczek