MKS Stal BiS wicemistrzem Polski juniorów

luk, info Waldemar Szymański
Łukasz Janikowski
Juniorzy z klubu MKS Stal BiS Kutno będą miło wspominać zakończone właśnie Mistrzostwa Polski w Baseballu. Kutnowski zespół wystapił w finale rozgrywek. Uległ niestety obrońcom tytułu, KS Silesia Rybnik.

Od 23 do 26 sierpnia w Rybniku i Żorach rozegrano finałowy turnieju o mistrzostwo Polski juniorów w baseballu. W zawodach udział wzięło sześć zespołów wyłonionych w trakcie półfinałowych turniejów w regionach „A” (Polska Północna) i „B” (Polska Południowa). Tytułów mistrza Polski broniła KS Silesia Rybnik. Zawody rozegrano w nowej formule z podziałem na dwie grupy eliminacyjne, półfinały –„na krzyż” oraz finał. Kutnianie w grupie eliminacyjne pokonali
KS Silesię Rybnik - 12 : 6 oraz UKS Kędzierzyn Koźle - 18 ; 2. W meczach półfinałowych Kutno pokonało BUKS Gepardy Żory – 12 : 4, a KS Silesia Rybnik – UKS Dęby Osielsko – 1 : 0. W spotkaniu finałowym obrońca tytułu KS Silesia Rybnik pokonała MKS Stal BiS Kutno – 5 : 1. W meczu o III miejsce Gepardy pokonały Dęby – 9 : 3.

6. TSB DEMONY Miejska Górka

Kutnianie wystąpili w składzie: Adam Grzanowski, Mikołaj Kaczor, Kacper Kamiński, Jakub Kasica, Damian Majtczak, Kacper Maślewski, Cezary Miklas, Marcel Multan, Jakub Nadolski, Mateusz Nowicki, Mateusz Wasielewski, Artur Wojtczak, Jakub Wojtczak oraz Maciej Wróblewski. Trenerem drużyny jest Marcin Smakowski, a jej opiekunami byli Eligiusz Nadolski oraz Piotr Łapaj. Jakub Nadolski z Kutna został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.