Komendant Powiatowy Policji w Kutnie po 30 latach służby żegna się z mundurem ZDJĘCIA

Joanna Elwertowska-Janik
Joanna Elwertowska-Janik
Udostępnij:
Po 30 latach służby z policyjnym mundurem pożegnał się Komendant Powiatowy Policji w Kutnie mł. insp. Józef Poreda odchodząc na zasłużoną emeryturę. Dzisiaj podczas uroczystej zbiórki szef kutnowskich policjantów zdał obowiązki na zajmowanym stanowisku oraz pożegnał się ze sztandarem jednostki.

Dzisiejszy dzień z pewnością na długo zapisze się w pamięci nie tylko policjantów z kutnowskiej komendy, ale przed wszystkim mł.insp. Józefa Poredy, który po 30 latach służby w policji odszedł na emeryturę. Uroczyste pożegnanie komendanta odbyło się w siedzibie kutnowskiej jednostki, które z uwagi na ograniczenia związane z trwającym stanem pandemii miało charakter kameralny, z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.

Komendanta pożegnali przedstawiciele samorządów, policji oraz prokuratur

Na uroczystości obecny był insp. Tomasz Olczyk - I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, Daniel Kowalik – Starosta Powiatu Kutnowskiego, Jacek Boczkaja – Zastępca Prezydenta Miasta Kutna, Prokurator Rejonowy w Łęczycy - Andrzej Pankiewicz, Zastępca Prokuratora Rejonowego w Kutnie - Przemysław Kaczmarek, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie - Starszy Brygadier Marek Myszkowski , delegacja kadry kierowniczej komend miejskich i powiatowych garnizonu łódzkiego, komendanci komisariatów, kadra kierownicza oraz funkcjonariusze i pracownicy kutnowskiej komendy.

Na początku uroczystości odczytano rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Sławomira Litwina o zwolnieniu ze służby z dniem 29 stycznia 2022 roku mł. insp. Józefa Porede, po którym nastąpiło pożegnanie Komendanta ze Sztandarem jednostki.

Mł.insp. Józefa Poredę pożegnał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi inspektor Tomasz Olczyk, który w swoim wystąpieniu w serdecznych słowach wypowiadał się o odchodzącym na emeryturę komendancie. Podkreślił jego profesjonalizm, zaangażowanie i chęć niesienia pomocy. Gratulacje i podziękowania za okres owocnej służby i współpracy oraz życzenia pomyślności i realizacji osobistych planów złożyli również pozostali zebrani goście.

Mł.inspektor Józef Poreda podziękował wszystkim za lata dobrej współpracy, przychylność, a także pomoc w realizacji różnych przedsięwzięć. Szczególne podziękowania skierował do osób, z którymi miał kontakt na co dzień, czyli kadry kierowniczej, funkcjonariuszy oraz pracowników kutnowskiej komendy.

- W imieniu wszystkich funkcjonariuszy i pracowników jeszcze raz dziękujemy Panu Komendantowi za współpracę i życzymy realizacji życiowych planów, dużo zdrowia, spełnienia marzeń oraz chwil wypełnionych spokojem i radością komentuje wydarzenie podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy kutnowskiej policji.

Pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie został dotychczasowy I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie - mł. insp. Paweł Ciechanowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wisła Kraków opuszcza Ekstraklasę

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie