Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rozwiązano sprawę zabójstwa sprzed 23 lat. W sprawę zaangażowało się łódzkie Archiwum X

Joanna Kaźmierczak
Joanna Kaźmierczak
Po przeprowadzeniu żmudnych czynności, funkcjonariusze jako sprawcę tego zabójstwa wytypowali córkę denatki.
Po przeprowadzeniu żmudnych czynności, funkcjonariusze jako sprawcę tego zabójstwa wytypowali córkę denatki. Policja łódzka
Funkcjonariusze łódzkiego Archiwum X, wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Łodzi rozwiązali sprawę zabójstwa, które wydarzyło się w 2000 roku. 23 lata temu, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w Strzegocinie w powiecie kutnowskim, w jednym z domów znaleziono ciało 60-letniej wówczas kobiety. Sprawca chcąc zatrzeć ślady, wzniecił pożar na miejscu zdarzenia.

Sprawa rozwiązana po latach

20 grudnia 2000 roku, dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że w powiecie kutnowskim, na terenie jednej z posesji wybuchł pożar. Pod wskazanym w zgłoszeniu adresem, w domu znaleziono zwłoki 60-letniej kobiety.

- Przeprowadzone na miejscu oględziny i wyniki sekcji, wykazały, że ofiara zginęła na skutek rozległych urazów czaszkowych – mózgowych. Obrażenia powstałe na krótko przed śmiercią stwierdzono nadto w obrębie twarzy, tułowia i na ręce. W kontekście powyższego niewątpliwym stało się, że miało miejsce zabójstwo. Z kolei pozyskane opinie biegłego z zakresu pożarnictwa, nie pozostawiają wątpliwości co do tego, że w mieszkaniu ofiary - w którym ją odnaleziono - doszło do podpalenia - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

emisja bez ograniczeń wiekowych

- Policjanci przystąpili do pracy nad sprawą, na miejscu wykonali szereg czynności dowodowych w tym zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, wykonali oględziny i przesłuchali świadków. Po przeprowadzeniu wielu czynności przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, 31 lipca 2001 roku Prokuratura Rejonowa umorzyła śledztwo - powiedział podkom. Adam Dembiński.

Policjanci mimo upływu lat cały czas pracowali nad sprawą.

- W 2020 roku swoje czynności rozpoczęli funkcjonariusze Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, potocznie zwanego Archiwum X. Na nowo przeanalizowali cały materiał dowodowy zgromadzony w sprawie. Pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi, kryminalni wykonali szereg czynności procesowych m.in. przy wykorzystaniu wariografu - dodaje podkom. Dembiński.

Funkcjonariusze jako sprawcę tego zabójstwa wytypowali córkę denatki. W chwili czynu zamieszkiwała w odległości 100 metrów od swojej matki. We wtorek, 5 grudnia, na polecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi, 55-latka została zatrzymana i przedstawiono jej zarzut zabójstwa. Grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności.

- Sąd Rejonowy Łódź - Śródmieście uwzględnił wniosek prokuratora, zastosował wobec 55 latki podejrzanej o dokonanie 23 lata temu zabójstwa matki tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy - dodaje prokurator Kopania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Rozwiązano sprawę zabójstwa sprzed 23 lat. W sprawę zaangażowało się łódzkie Archiwum X - Łęczyca Nasze Miasto

Wróć na kutno.naszemiasto.pl Nasze Miasto