Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Coraz bliżej Zielonej Osi Miasta. Kutno otrzymało finalną promesę, wybrano wykonawców

Joanna Elwertowska-Janik
Joanna Elwertowska-Janik
wizualizacja / UM Kutno
Budowa Zielonej Osi Miasta coraz bliżej! Kutno otrzymało na tę inwestycję finalną promesę w kwocie 24,3 mln zł! Wyłoniono również wykonawców, z którymi niebawem podpisane zostaną umowy.

Promesa na zadanie pn. Budowa infrastruktury turystyczno - rekreacyjnej i sportowej w dolinie rzeki Ochni na terenie miasta Kutno" pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

- Mając tę promesę możemy podpisywać umowę z firmami, wchodzącymi w skład Konsorcjum, które zostało wyłonione w przetargu na realizację tej inwestycji. Przyznana promesa daje nam gwarancje, że inwestycja zostanie dofinansowana. To jest bardzo konkretne zobowiązanie Banku Gospodarstwa Krajowego - mówi Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Drugą, co do wielkości zaangażowanych środków, po Aquaparku Kutno inwestycję rekreacyjno - sportową realizować będą kutnowskie firmy: Przedsiębiorstwo Budowlano Produkcyjne „TRAKT”, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe HYDROBUD oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o..

- Mieliśmy obawy, że nie uda nam się wyłonić wykonawcy z uwagi na wielobranżowość zadania. Cieszę się, że wykonawcami inwestycji są lokalne firmy, bo są to bardzo duże środki, które zostaną w naszym mieście. Przypomnę, że koszt inwestycji to blisko 31 mln zł. Podpisanie umowy z wykonawcami planowane jest w II połowie lipca - dodaje Burzyński.

Projekt zwany potocznie Zieloną Osią Miasta zakłada zbudowanie prawie sześciu kilometrów ścieżek rowerowych i dróg dla pieszych, łączących wschodnią i zachodnią część Kutna (od ul. Barei do ul. Metalowej). Oprócz tego inwestycja przewiduje też sporo zmian na terenach rekreacyjnych nad rzeką Ochnią. Powstanie m.in. pawilon informacji turystycznej, przy którym wybudowane będą: rozarium, mini ogród botaniczny, skatepark, pumptrack, drewniany pomost na rzece Ochni, plaża z infrastrukturą do gry w siatkówkę, prysznice, przebieralnie czy kładka widokowa. Dodatkowo pojawi się również nowy plac zabaw i siłownia plenerowa.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kutno.naszemiasto.pl Nasze Miasto