Znane kobiety z Łódzkiego. Zrobiły karierę w Polsce i za granicą

Daniel Sibiak
Daniel Sibiak
Te znane kobiety urodziły się w Łódzkiem. Zrobiły karierę w Polsce i za granicą. Sprawdź, jakie sławy urodziły się i wychowały w woj. łódzkim. Zdjęcia prezentujemy w galerii.

Te znane kobiety urodziły się w Łódzkiem. Zrobiły karierę w Polsce i za granicą

Spis treści

Anna Lewandowska

Anna Lewandowska – polska sportsmenka i działaczka sportowa, bizneswoman, coach, trenerka personalna, dietetyczka, prezenterka telewizyjna i osobowość medialna. Wielokrotna medalistka mistrzostw świata, Europy i Polski w karate tradycyjnym, w ramach organizacji World Fudokan Federation. Żona Roberta Lewandowskiego. Urodziła się 7 września 1988 roku w Łodzi. Ma 34 lata.

Anita Werner

Anita Werner - dziennikarka telewizyjna, związana ze stacjami grupy TVN, wcześniej aktorka. Karierę w mediach rozpoczęła w Wizji Sport. Następnie rozpoczęła pracę w TVN24, z którym związana jest od początku istnienia stacji, czyli od 2001 roku. Na antenie TVN24 prowadzi Fakty po południu i Fakty po Faktach. Prowadziła wiele innych programów, m.in. Damę Pik, Poranek TVN24, Prosto z Polski, Magazyn 24 godziny, Studio Europa. Urodziła się 28 marca 1978 w Łodzi. Ma 44 lata.

Sandra Kubicka

Sandra Kubicka - znana modelka, którą okrzyknięto aniołkiem Victoria's Secret urodziła się w Łodzi, ale będąc nastolatką wyjechała z rodzicami do Stanów Zjednoczonych, gdzie zrobiła karierę w modelingu. Amerykańskie czasopismo „Maxim” umieściło ją na liście stu najseksowniejszych nazwisk Ameryki. Pojawiła się też na rozkładówce amerykańskiego "Playboya". Od 2021 jest związana ze znanym muzykiem. To Aleksander Milwiw-Baron, juror m.in. takich programów, jak „The Voice of Poland” i członek zespołu Afromental Urodziła się 22 stycznia 1995 roku w Łodzi. Ma 28 lat

Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik - piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i prezenterka telewizyjna. Od kilku miesięcy na listach przebojów i w rozgłośniach radiowych można usłyszeć jej singiel „Mama (idzie w długą)”. Urodziła się 2 września 1978 roku w Łodzi. Ma 44 lata.

Angieszka Więdłocha

Agnieszka Więdłocha - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera (2009). Aktorka Teatru im. S. Jaracza w Łodzi. Jest laureatką „Złotej Maski” – łódzkiej nagrody teatralnej – za najlepszy debiut sezonu 2009/2010. Rozpoznawalność przyniosła jej rola Leny Sajkowskiej w serialu wojennym Czas honoru, emitowanym na antenie stacji telewizyjnej TVP2, oraz role w M jak miłość, Lekarzach, Recepturze czy filmie Planeta Singli. Jej mężem jest aktor Antoni Pawlicki. W 2020, za niesienie pomocy kombatantom, zostali odznaczeni Medalem „Pro Patria”. Urodziła się 12 stycznia 1986 roku w Łodzi. Ma 37 lat.
WYWIAD Z AGNIESZKĄ WIĘDŁOCHĄ

Izabela Kuna

Izabela Kuna - aktorka filmowa i teatralna Filmy i seriale, które przyniosły jej ogromną popularność to: Ciało jako siostra Felicyta. 2007–2016: Barwy szczęścia jako Maria Pyrka-Złota, 2008: Lejdis jako Gośka, prawniczka, 2009: Galerianki jako matka Alicji, 2010: Lincz jako Jagoda Słota, sąsiadka Gradów, 2012, 2014–2015: Krew z krwi jako Sandra Kozłowska, przyjaciółka Carmen, 2013: Płynące wieżowce jako Krystyna, matka Michała, 2016: Wołyń jako Głowacka, matka Zosi, 2018: Kler jako nauczycielka etyki. Urodziła się 25 listopada 1970 w Tomaszowie Mazowieckim. Ma 53 lata.

Monika Kuszyńska

Monika Kuszyńska urodziła się 14 stycznia 1980 roku w Łodzi. Ma 43 lata. Jest piosenkarką i autorką tekstów. Karierę rozpoczęła w zespole Farenheit. Przełomem był jednak rok 2000, kiedy dołączyła do grupy Varius Manx. Już w kolejnym roku zespół wraz z nową wokalistą wydał album "Eta". Razem z Varius Manx Kuszyńska wydała łącznie trzy płyty. Oprócz "Eta", były krążki "Eno" (2002), o Emi (2003). Na życiu i karierze wokalistki piętno odcisnęła tragedia, która rozegrała się 28 maja 2006 roku. Wtedy to, podczas powrotu z koncertu w Miliczu, zespół miał poważny wypadek samochodowy. W jego wyniku Kuszyńska doznała przerwania rdzenia kręgowego. Od tamtej pory jest sparaliżowana od pasa w dół i porusza się na wózku inwalidzkim. Po wypadku artystka na 3 lata przerwała karierę wokalną. Po tym czasie powróciła jednak na scenę.

Tamara Arciuch

Tamara Arciuch - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. AbsolwentkaLiceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Skierniewicach. W 1998 ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Ogólnopolską rozpoznawalność przyniosła jej rola Karoliny Łapińskiej w serialu TVN Niani (2005–2009). W 2008 grała „Piękną Nieznajomą” w serialu Halo Hans!. Od 2010 do 2018 wcielała się w Annę Gruszyńską, siostrę Hanki Mostowiak w serialu M jak miłość. Niedawno mogliśmy podziwiać ją zaś w serialu TVN "Tajemnica zawodowa". Urodziła się 24 marca 1975 w Skierniewicach. Ma 48 lat.

Małgorzata Potocka

Małgorzata Potocka - aktorka, reżyserka, producentka filmowa. Jest abiturientką XXIX LO w Łodzi. W 1978 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim, Urodzona 17 sierpnia 1953 w Łodzi. We wrześniu 2019 na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej macierzystej uczelni otrzymała stopień doktora sztuk filmowych i teatralnych na podstawie cyklu fotografii „Re-Fotografie”, filmu pt. Byt intencjonalny – Stanisław Fijałkowski oraz aneksu teoretycznego pt. Gen buntowniczki. Moje inspiracje, promotorem pracy był Janusz Tylman. Jest laureatką Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego (1975) za role w filmach Hubal (1973) w reżyserii Bohdana Poręby, Orzeł i reszka (1974) w reżyserii Ryszarda Filipskiego oraz Jarosław Dąbrowski (1975) w reżyserii Bohdana Poręby, a także nagrody Komitetu do spraw Radia i Telewizji „Polskie Radio i Telewizja” za role w spektaklach telewizyjnych (1979. Ogromną popularność przyniosły jej m.in. role w serialach "Matki, żony i kochanki" oraz "Barwy szczęścia"/ Ma 70 lat.

Anita Lipnicka

Anita Lipnicka - Anita Lipnicka - piosenkarka, autorka tekstów, członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.
Początkowo związana była z grupą Varius Manx, z którą nagrała dwie płyty: Emu (1994) i Elf (1995). Oba albumy okazały się wielkim sukcesem komercyjnym. W 1996 opuściła grupę i rozpoczęła karierę solową pod okiem Wiktora Kubiaka. Za debiutancki album pt. Wszystko się może zdarzyć otrzymała status trzykrotnie platynowej płyty[4]. Zdobyła też pięć nominacji do nagrody Fryderyk, w tym w kategorii „album roku pop”. Promujące go piosenki „I wszystko się może zdarzyć” oraz „Piękna i rycerz” stały się wielkimi przebojami. W 2002 nawiązała współpracę muzyczną z Johnem Porterem. Ich pierwszy wspólny album pt. Nieprzyzwoite piosenki został nagrany w Londynie i ukazał się na rynku w 2003 roku. Spotkał się z gorącym przyjęciem ze strony krytyków, jak i publiczności. Przez wiele tygodni płyta utrzymywała się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się krążków i pokryła się platyną[7]. Zdobyła też Fryderyka w kategorii „album roku pop”, a singel „Bones of Love” został przebojem.
W 2019 obchodziła jubileusz 25-lecia pracy artystycznej. Urodziła się 13 czerwca 1975 w Piotrkowie Trybunalskim. Ma 48 lat.

Justyna Majkowska

Justyna Majkowska - piosenkarka, była wokalistka zespołu Ich Troje. Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego, pedagog.U rodziła się 17 lipca 1977 roku w Zduńskiej Woli. Ma 46 lat.

Grażyna Błęcka-Kolska

Grażyna Błęcka-Kolska - W 1984 ukończyła PWSFTIT w Łodzi. Popularność przyniosła jej rola Katarzyny Solskiej w komediach filmowych: Kogel-mogel (1988) i Galimatias, czyli kogel-mogel II (1989) Romana Załuskiego. W 2019 roku nastąpiła kontynuacja filmu Miszmasz, czyli kogel-mogel 3. W 1994 za rolę w Cudownym miejscu zdobyła nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Za rolę w Jasminum odebrała Złotą Podkowę na festiwalu Wakacyjne Kadry w 2006. W 2018 na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki. Urodziła się 16 lutego 1962 w Łodzi. Ma 61 lat.

Magdalena Stysiak

Magdalena Stysiak - siatkarka, reprezentantka kraju, grająca na pozycji atakującej lub przyjmującej. W ekstraklasie siatkarek zadebiutowała już w wieku niespełna 16 lat – 13 listopada 2016 roku, w meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (3:1). Później została wypożyczona do SMS Police, z którym sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Polski juniorek. We wrześniu 2018 wystąpiła na mistrzostwach Europy juniorek (U–19), które rozegrano w Albanii. Polki wywalczyły brązowy medal, a Stysiak odebrała nagrodę dla najlepszej atakującej. Od 2020 roku Stysiak gra w lidze włoskiej. W minionym sezonie sięgnęła w barwach Vero Volley Monza po wicemistrzostwo kraju. Urodziła się 3 grudnia 2000 w Turowie pod Wieluniem. Ma 23 lata.

Joanna Osyda

Joanna Osyda - Aktorka telewizyjna i teatralna. Wychowała się w Konopnicy pod Wieluniem. Ogólnopolską popularność zyskała dzięki tytułowej roli w serialu TVN Majka (2009–2010). 19 stycznia 2012 w Teatrze Powszechnym w Warszawie miała miejsce premiera spektaklu Marzenie Nataszy, w którym aktorka zagrała jedną z dwóch ról – Nataszę Baninę. Za to przedstawienie otrzymała na Międzynarodowym Festiwalu Współczesnej Dramaturgii Kolada – Plays w Jekaterynburg nagrodę dla najlepszego duetu aktorskiego (wspólnie z Anną Próchniak) oraz pierwszą nagrodę na festiwalu Pierwszy Kontakt w Toruniu (maj 2013). W latach 2013–2015 Osyda wcielała się w postać Jane Buford, krewnej Mostowiaków ze Stanów Zjednoczonych, w serialu TVP2 M jak miłość. Zagrała też w popularnym serialu Czas honoru. Urodziła się 16 września 1988 roku w Zduńskiej Woli, a wychowywała w Konopnicy pod Wieluniem. M 34 lata

Pola Błasik

Pola Błasik - aktorka teatralna i telewizyjna. Gdy miała 15 lat wyjechała z Wielunia, by realizować marzenia o byciu aktorką. Ukończyła szkołę Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie (filia Wrocław), została najlepszą studentką na roku i zagrała w popularnym serialu Telewizji Polskiej „Drogi wolności". Obecnie można ją oglądać w serialu „Zakochani po uszy". Aktorka Teatru Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Urodziła się 9 lipca 1991 roku w Wieluniu. Ma 31 lat/

Joanna Trzepiecińska

Joanna Trzepiecińska - aktorka teatralna i filmowa, piosenkarka. Występuje na deskach warszawskich teatrów. Odniosła sukces sceniczny rolą Królewny Śnieżki w musicalu na podstawie baśni Jakuba i Wilhelma Grimmów Królewna Śnieżka i krasnoludki (reż. Krzysztof Kolberger) na scenie Teatru Komedia w Warszawie (1994) oraz Opery i Operetki w Szczecinie (1999). Uznanie publiczności zdobyła w roli „Alutki”, żony „Jędruli” (Tomasz Dedek) w serialu Rodzina zastępcza. Pojawiła się również w dwóch odcinkach opery mydlanej TVP2 Na dobre i na złe (2002), serialu TVP1 Plebania (2000-2005; jako Anna Stajniak) oraz sitcomie TVN Anioł Stróż (2005) w roli rozwódki Anny Górskiej. Za rolę dubbingową Dory w filmie Gdzie jest Nemo? (2003) otrzymała nagrodę Kłapy 2003 The Walt Disney Company Polska dla najlepszych twórców polskiej wersji językowej w filmach animowanych. Po 13 latach ponownie podłożyła głos pod rolę niebieskiej rybki w kontynuacji filmu, Gdzie jest Dory? (2016). Urodziła się 7 września 1965 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Ma 58 lat

Karolina Pajączkowska

Karolina Pajączkowska - pochodząca z Radomska dziennikarka TVP Info i TVP WORLD. Debiut w karierze telewizyjnej zaliczyła na antenie regionalnej stacji NTL. Następnie pracowała w TVN24 oraz TVN Meteo. Obecnie jest reporterką w TVP Info. Ma 31 lat.

Teresa Lipowska

Teresa Lipowska - Niezapomniana Barbara Mostowiak z serialu "M jak miłość". Urodziła się co prawda w 1937 roku w Warszawie, ale jest związana z Łodzią. Razem z rodzicami przyjechała tu po wojnie. Tu kończyła dawne gimnazjum żeńskie im. Czapczyńskiej, potem XII LO. W Łodzi skończyła klasę fortepianu w szkole muzycznej, a potem filmówkę. Zawsze podkreśla, że w Łodzi spędziła piętnaście najwspanialszych lat swojego życia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Kaliszanka Roku

Materiał oryginalny: Znane kobiety z Łódzkiego. Zrobiły karierę w Polsce i za granicą - Dziennik Łódzki

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na kutno.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie