Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

25 milionów na pomoc chorym, starszym, niepełnosprawnym oraz ich rodzinom. Rozpoczął się nabór wniosków

Joanna Kaźmierczak
Joanna Kaźmierczak
25 milionów na pomoc chorym, starszym, niepełnosprawnym oraz ich rodzinom. Rozpoczął się nabór wniosków
25 milionów na pomoc chorym, starszym, niepełnosprawnym oraz ich rodzinom. Rozpoczął się nabór wniosków Adam Staśkiewicz
25 milionów złotych na pomoc chorym, starszym, osobom z niepełnosprawnościami oraz ich rodzinom. Pieniądze będzie można przeznaczyć na przykład na usługi opiekuńcze, asystenckie i pielęgnacyjne. To także wsparcie na tzw. „opiekę wytchnieniową” i pomoc sąsiedzką. Właśnie rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie projektów.

Rozpoczął się nabór wniosków

Do składania projektów zachęcał podczas wtorkowej konferencji prasowej w Kutnie Robert Baryła, członek zarządu województwa łódzkiego oraz Łukasz Chłądzyński, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi.

- O dofinansowanie mogą ubiegać się m.in. gminy i powiaty, organizacje pozarządowe, fundacje, publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, przedsiębiorstwa, uczelnie i instytucje kultury. Potem do tych miejsc po pomoc będą mogli zgłaszać się mieszkańcy naszego regionu – tłumaczy Robert Baryła, członek zarządu województwa łódzkiego. - Zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze jest coraz większe, między innymi z uwagi na starzenie się społeczeństwa. Dlatego ten temat jest niezwykle ważny.

Nabór wniosków trwa do 2 kwietnia. Prowadzi go Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi, a dotacja pochodzi z programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego.

Dofinansowanie może dotyczyć także opieki paliatywnej, hospicyjnej i geriatrycznej. Tę ostatnią można finansować z Funduszy Europejskich po raz pierwszy. Poza tym dotację można otrzymać na teleopiekę, dowóz posiłków, transport oraz wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego. To także pieniądze na szkolenia i podnoszenie kwalifikacji i kompetencji kadr świadczących usługi w projekcie.

- Łącznie, na najbliższe pięć lat, na usługi społeczne i zdrowotne chcemy przeznaczyć w naszym regionie z Funduszy Europejskich około 81 milionów euro – podkreślił Łukasz Chłądzyński, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi. - Te środki zwiększą dostępność usług np. opiekuńczych czy asystenckich w województwie oraz poprawią jakość ich świadczenia. To wsparcie nie tylko dla osób chorych, starszych i z niepełnosprawnościami, ale również dla ich opiekunów.

Więcej informacji dostępnych jest na stronach: www.funduszeUE.wup.lodz.pl - TUTAJ oraz funduszeUE.lodzkie.pl /wup

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kutno.naszemiasto.pl Nasze Miasto