Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Miliony złotych dla samorządów powiatu kutnowskiego z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Na co zostaną przeznaczone?

Joanna Kaźmierczak
Joanna Kaźmierczak
Ponad 98 mln złotych dla samorządów powiatu kutnowskiego z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Na co zostaną przeznaczone?
Ponad 98 mln złotych dla samorządów powiatu kutnowskiego z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Na co zostaną przeznaczone? Joanna Kaźmierczak
Ponad 98 mln złotych wkrótce trafi do samorządów z terenu powiatu kutnowskiego z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na remont dróg, budowę sali gimnastycznej we Wroczynach, boiska przy ZS w Dąbrowicach czy przebudowę i rozbudowę miejskiego przedszkola w Krośniewicach. 25,5 mln złotych pójdzie na termomodernizację budynku Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

Ogromne pieniądze dla samorządów z pow. kutnowskiego

W poniedziałek (9 października) w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyła się konferencja prasowa dotycząca wyników 8. edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Symboliczne promesy samorządowcom z terenu powiatu kutnowskiego przekazali: posłanka Joanna Lichocka, poseł Tadeusz Woźniak, senator Przemysław Błaszczyk, starosta Daniel Kowalik oraz wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska.

- Są to bardzo dobre informacje dla społeczności powiatu kutnowskiego. Ze wszystkich naborów, które zostały ogłoszone w ciągu ostatnich dni do naszego powiatu wpłynie ponad 100 milionów złotych. Są to naprawdę rekordowe środki, jeśli chodzi o wsparcie rządowe dla naszego powiatu - powiedział Daniel Kowalik, starosta kutnowski.

od 16 lat

Powiat kutnowski otrzyma dokładnie 25,5 mln złotych na termomodernizację budynku Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

- Na początku kadencji tego samorządu postawiłem sobie za cel to, aby wesprzeć, zmodernizować i poprawić jakość funkcjonowania kutnowskiego szpitala. (...) Wspólnie udało się do tej pory pozyskać dofinansowania na m.in. remont OIOM-u czy oddziału wewnętrznego. W sumie udało się zdobyć już ponad 40 milionów złotych dla szpitala w Kutnie - mówił Przemysław Błaszczyk, senator RP.

Rekordowe dofinansowanie dla Krośniewic

Gmina Krośniewice otrzyma 24,5 mln złotych budowę, rozbudowę i przebudowę dróg i ulic do terenów przemysłowych położonych na terenie miasta Krośniewice. 5,1 mln zł samorząd przeznaczy na przebudowę i rozbudowę Miejskiego Przedszkola w Krośniewicach wraz z adaptacją pomieszczeń na żłobek przy ul. Mickiewicza 2. 1,8 mln złotych gmina przeznaczy na przebudowę, rozbudowę i remont budynku klubu przy stadionie w Krośniewicach.

- To rekordowe dofinansowanie dla gminy Krośniewice. Dzięki budowie dróg do terenów przemysłowych nasza gmina stanie się bardziej atrakcyjna dla inwestorów, a co za tym idzie mogą powstać nowe miejsca pracy - powiedziała nam Katarzyna Erdman, burmistrz Krośniewic.

Remonty dróg i nie tylko!

Gmina Kutno otrzyma 8,5 mln złotych na budowę sali gimnastycznej we Wroczynach oraz na termomodernizację budynku szkoły. 8 milionów złotych gmina Nowe Ostrowy przeznaczy na remont dróg gminnych i powiatowych. Taką samą kwotę na remont dróg przeznaczy także gmina Dąbrowice. Za 2 miliony złotych gmina ta chce także wybudować boisko wielofunkcyjne przy ZS w Dąbrowicach.

Gmina Łanięta za dwa miliony złotych wyremontuje drogę w Klonowcu Wielkim. Blisko 8 mln złotych miasto Kutno przeznaczy na budowę drogi w ul. Żniwnej wraz z infrastrukturą.

Ciekawy projekt za blisko 8 mln złotych zrealizuje gmina Oporów.

- To bardzo dobre informacje dla naszej gminy. Zrobimy coś o czym myśleliśmy od dawna, ale zawsze brakowało nam środków. Od 2008 roku budynek po dawnej cukrowni i szkole stoi pusty. Chcemy stworzyć tam salę widowiskowo-kinową - powiedział nam Robert Pawlikowski, wójt gminy Oporów.

5,7 mln złotych gmina Krzyżanów chce przeznaczyć natomiast na wymianę wodomierzy wraz z przebudową odcinka sieci wodociągowej w gminie, natomiast ponad 1,9 samorząd chce przekazać na rozbudowę budynku szkoły podstawowej. Za 1 mln 890 tys. zł gmina Bedlno zamierza przeprowadzić remont mostu nad rzeką Bzurą. 2 mln złotych gmina Żychlin przeznaczy na System Indywidualnej Segregacji Odpadów.

Za łącznie 9,6 mln złotych gmina Strzelce chce wyremontować i zmodernizować drogi gminne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na kutno.naszemiasto.pl Nasze Miasto