Złoto i dwa srebra przywieźli sportowcy z finału krajowego czwartków lekkoatletycznych

Dorota Grąbczewska
Złoto i dwa srebra przywieźli sportowcy z Kutna i Łęczycy z finału krajowego czwartków lekkoatletycznych. Kolejnych trzech lekkoatletów znalazło się w finale zawodów.

Na finał krajowy czwartków lekkoatletycznych z powiatu kutnowskiego i łęczyckiego pojechało 41 młodych sportowców. Przez sito eliminacji przeszło sześciu sportowców z regionu. W każdej z dyscyplin startowało po kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek.

Najlepiej wypadł Mateusz Sobczyk z SP 9, który startował w kat. klas piątych. Mateusz skoczył w dal najdalej - 5,26 m. Przed rokiem też wygrał w tej konkurencji, wśród uczniów klas czwartych. Wtedy skoczył 4,94 m.

Srebro wywalczyła Natalia Kołodziejczak z SP 9 wśród klas szóstych i Łukasz Karwacki z Łęczycy również wśród klas szóstych. Natalia w dal skoczyła 5,20 m. Zajęła drugie miejsce i ustanowiła nowy rekord szkoły, który w tym sezonie poprawiała już kilka razy.

Łukasz Karwacki z Łęczycy pokonał poprzeczkę na wysokości 168 cm. Zajął drugie miejsce z takim samym wynikiem jak zwycięzca tej konkurencji.
Zarówno Natalia jak i Mateusz poza zajęciami szkolnymi uczęszczają na zajęcia UKS "Dziewiątka".

- Trenujemy 2-3 razy w tygodniu, różne dyscypliny - mówią młodzi medaliści. - Szykujemy się do rywalizacji wielobojowej. Skok w dal jest jedną z konkurencji.
Natalia już 17-18 czerwca w Siedlcach, wraz z koleżankami, będzie uczestniczyć w finale krajowym czwórboju.

Miejsca w finale zajęli też Kamil Kubiak z VI klasy SP 9, który w skoku w dal skoczył na odległość 5,23 m. Wynik pozwolił na zajęcie szóstego miejsca.
Martyna Goniarska z klasy IV SP 9 zajęła siódme miejsce w skoku w dal. Skoczyła na odległość 4,24 m.

W finale krajowym był też Adrian Kowalczyk z klasy V SP 9 , który zajął dziewiąte miejsce w rzucie piłeczką palantową posyłając ją na odległość 54 i pół metra.