Przypomnienie dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż alkoholu

Joanna Elwertowska-Janik
Joanna Elwertowska-Janik
fot. ilustracyjne / pixabay.com
Udostępnij:
Kutnowski magistrat przypomina, że do końca stycznia należy złożyć oświadczenie o wartości sprzedanego alkoholu w roku 2021 i dokonać opłaty za zezwolenia w 2022 r. Termin ten jest nieprzekraczalny, a spóźnienie skutkuje koniecznością dokonania wysokiej opłaty dodatkowej, a nawet wygaśnięciem (utratą) zezwolenia.

Należy podkreślić, że zasady tych opłat (ich wysokość, terminy płatności, skutki niedotrzymania terminu itp.) są regulowane ustawowo, a Urząd Miasta Kutno nie ma na to wpływu.

Oświadczenie o wartości sprzedanego alkoholu w 2021 r. można złożyć w jeden z następujących sposobów:

  • Za pośrednictwem poczty (decyduje data stempla pocztowego) – można wysłać dwa wypełnione i podpisane egzemplarze oświadczenia listem poleconym na adres: Wydział Spraw Społecznych i Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Kutno, pl. Marsz. J. Piłsudskiego 18, 99-300 Kutno.
  • Za pośrednictwem platformy ePUAP, z wykorzystaniem podpisu elektronicznego.
  • Drogą mailową, poprzez wysłanie zeskanowanego oświadczenia na adres: [email protected], w takiej sytuacji, należy pamiętać o konieczności dostarczenia do urzędu również oryginału oświadczenia (w dwóch egzemplarzach) osobiście lub pocztą do 31 stycznia.

Opłaty mogą być dokonywane w kasie Urzędu Miasta od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:30 lub na rachunek Urzędu Miasta: nr konta 26 2030 0045 1110 0000 0158 3550 lub za pośrednictwem placówki pocztowej. Oświadczenie powinno być podpisane czytelnie przez przedsiębiorcę lub osobę posiadającą stosowne pełnomocnictwo w aktach sprawy. W tytule przelewu należy wpisać: numer zezwolenia lub adres placówki handlowej. Wzór oświadczenia do pobrania na stronie UM Kutno TUTAJ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prezydent Duda w ukraińskim parlamencie

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie