MKS Kutno wygrywa ze Strykowem 3:2

Piotr Panfil
Podopieczni Pawła Ślęzaka w środę zwyciężyli u siebie na stadionie w trzeciej rundzie Pucharu Polski ze Zjednoczonymi Stryków 3:2 (1:0).

Od pierwszego gwizdka sędziego widać było przewagę gospodarzy. W pierwszej połowie pięknym golem popisał się w 4. minucie Bartosz Kaczor, który zadebiutował w pierwszej drużynie w nowym sezonie. Od pierwszych minut na boisku pojawił się również Piotr Michalski.

W drugiej części meczu, w 58. minucie do remisu doprowadził Baryła. "Miejscy" jednak nie mogli wybaczyć gościom straty bramki i dziesięć minut później bramkarza Zjednoczonych pokonał Gracjan Sobczak, który wrócił po kontuzji. Warto zaznaczyć, że było to pierwsze spotkanie, kiedy Sobczak zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Kiedy było pięć minut do końca zawodów, to nikt nie pomyślał, że gracze ze Strykowa pokonają Mateusza Kępkę. W 85. minucie wynik na 2:2 ustawił Kamil Janikowski. Kiedy każdy myślał już o dogrywce, dwie minuty przed końcem spotkania Gracjan Sobczak strzelił swoją drugą bramkę, równocześnie dając swojemu zespołowi awans do czwartej rundy Pucharu Polski.

MKS Kutno zagrał w następującym składzie: MKS II Kutno: Kępka - Grzybowski, Kowalczyk, Dopierała, Kaczor - Skrzynecki, Mensah, Znyk (65' Rybicki), Sobczak - Piotr Michalski, Jankowski (46' Ohagwu).