Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

33 mln zł na wsparcie dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego regionu

Joanna Kaźmierczak
Joanna Kaźmierczak
33 mln zł na wsparcie dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego regionu
33 mln zł na wsparcie dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego regionu nadesłane
33 miliony złotych na wsparcie najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego regionu: osób starszych, chorych, niepełnosprawnych oraz ich rodzin. To pieniądze m.in. na tworzenie domów pomocy społecznej, mieszkań treningowych dla młodzieży z trudnych środowisk oraz specjalistyczne terapie i wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego. Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi właśnie ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie.

Miliony dla potrzebujących

- Zachęcam do sięgnięcia po wsparcie wszystkie instytucje działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami, chorych i starszych – mówił Robert Baryła, członek zarządu województwa łódzkiego. – Nabór wniosków trwa do końca lutego. Pamiętajmy, że warto pomagać i wyciągnijmy dłoń do najbardziej potrzebujących.

O dofinansowanie mogą starać się m.in. jednostki samorządu terytorialnego, czyli gminy i powiaty; organizacje pozarządowe; kościoły; przedsiębiorstwa; uczelnie i instytucje kultury. Nie została określona minimalna i maksymalna wartość projektu - to umożliwia przygotowanie zróżnicowanych propozycji odpowiadających na lokalne potrzeby.

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi ma doświadczenie w realizacji przedsięwzięć wspierających osoby wykluczone społecznie.

- Warto podkreślić, że rok 2024 jest wyjątkowy, bowiem obchodzimy 20-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Każdy z nas widzi jak fundusze europejskie zmieniają województwo łódzkie i nasze życie – dodał Kamil Jeziorski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi.

W ramach funduszy europejskich Województwo Łódzkie otrzyma do 2027 roku na realizację projektów aż 2,7 mld euro. Pieniądze będą przeznaczane między innymi na inwestycje, ochronę środowiska, rewitalizację, badania oraz na działania społeczne i zdrowotne.

Szczegóły - TUTAJ

info: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kutno.naszemiasto.pl Nasze Miasto