Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu jarocińskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu jarocińskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4 podane przez PKW. Jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu? Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki.
Wyniki wyborów do rady powiatu jarocińskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZYMCZAK Henryk Stefan: pozycja 1 : 2,24% (1 413 głosów)
- BIERŁA Marta Bożena: pozycja 2 : 2,24% (1 413 głosów)
- KLAUZA Tomasz Maciej: pozycja 3 : 2,24% (1 413 głosów)
- KAWAŁEK Danuta Teresa: pozycja 4 : 2,24% (1 413 głosów)
- GMEREK Wojciech Marcin: pozycja 5 : 2,24% (1 413 głosów)
- CUKROWSKI Witold Andrzej: pozycja 6 : 2,24% (1 413 głosów)
- NOWICKA Kinga: pozycja 7 : 2,24% (1 413 głosów)
- CZECHAK Maciej: pozycja 8 : 2,24% (1 413 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MATUSZAK Karol Piotr: pozycja 1 : 1,96% (1 234 głosów)
- GÓRNAŚ Stanisław Zbigniew: pozycja 2 : 1,96% (1 234 głosów)
- SYSIAK Marcin Rafał: pozycja 3 : 1,96% (1 234 głosów)
- HOMA Martyna Teresa: pozycja 4 : 1,96% (1 234 głosów)
- KUJAWA Szymon: pozycja 5 : 1,96% (1 234 głosów)
- GRZYBOWSKA Alicja: pozycja 6 : 1,96% (1 234 głosów)
- STASZAK Anna: pozycja 7 : 1,96% (1 234 głosów)
- CZESZYK Jarosław: pozycja 8 : 1,96% (1 234 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA JAROCIŃSKA - BLIŻEJ LUDZI:
- KOSTKA Elżbieta Liliana: pozycja 1 : 3,66% (2 307 głosów)
- CZAJCZYŃSKA Beata Maria: pozycja 2 : 3,66% (2 307 głosów)
- GRAJEK Dawid Paweł: pozycja 3 : 3,66% (2 307 głosów)
- KLARZYŃSKI Szymon: pozycja 4 : 3,66% (2 307 głosów)
- MALINOWSKI Adam: pozycja 5 : 3,66% (2 307 głosów)
- RODZIAK Jarosław Wojciech: pozycja 6 : 3,66% (2 307 głosów)
- WŁOSZCZYK Justyna Magdalena: pozycja 7 : 3,66% (2 307 głosów)
- ZEGAR Maciej: pozycja 8 : 3,66% (2 307 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA MARKA:
- DWORZYŃSKI Andrzej Jacek: pozycja 1 : 0,52% (331 głosów)
- DZIENNIK Jacek: pozycja 2 : 0,52% (331 głosów)
- MARGAS Justyna Magdalena: pozycja 3 : 0,52% (331 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM KOCHAMY JAROCIN:
- REGULSKA Elżbieta Maria: pozycja 1 : 1,97% (1 244 głosów)
- ZAWORSKA Iwona Maria: pozycja 2 : 1,97% (1 244 głosów)
- ROSIK Aleksandra: pozycja 3 : 1,97% (1 244 głosów)
- WYREMBLEWSKA Ilona: pozycja 4 : 1,97% (1 244 głosów)
- BOGATKO Jakub: pozycja 5 : 1,97% (1 244 głosów)
- FRĄCKOWIAK Maciej Bartosz: pozycja 6 : 1,97% (1 244 głosów)
- SZIK Rafał: pozycja 7 : 1,97% (1 244 głosów)
- WALCZAK Andrzej: pozycja 8 : 1,97% (1 244 głosów)
KOMITET WYBORCZY KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD:
- ARMON Igor Witold: pozycja 1 : 1,56% (987 głosów)
- ŁUKASIEWICZ Jarosław Marek: pozycja 2 : 1,56% (987 głosów)
- FRANCZAK Przemysław Ambroży: pozycja 3 : 1,56% (987 głosów)
- KRĘC Julia: pozycja 4 : 1,56% (987 głosów)
- BAJDA Leszek: pozycja 5 : 1,56% (987 głosów)
- STACHOWIAK Maria: pozycja 6 : 1,56% (987 głosów)
- KOMINEK Mariusz: pozycja 7 : 1,56% (987 głosów)
- HERCZYŃSKA Justyna: pozycja 8 : 1,56% (987 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA 15 PAŹDZIERNIKA:
- ŚMIGIELSKI Dawid: pozycja 1 : 1,04% (657 głosów)
- BOROWCZYK Katarzyna: pozycja 2 : 1,04% (657 głosów)
- RATAJCZAK Ewa: pozycja 3 : 1,04% (657 głosów)
- SIPIAK Konrad: pozycja 4 : 1,04% (657 głosów)
- SZULC Maria Magdalena: pozycja 5 : 1,04% (657 głosów)
- SZARCZYŃSKI Maciej: pozycja 6 : 1,04% (657 głosów)
- BIELARZ Aleksandra Magdalena: pozycja 7 : 1,04% (657 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu jarocińskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CZECHAK Lidia: pozycja 1 : 3,19% (2 337 głosów)
- DRZAZGA Mirosław Paweł: pozycja 2 : 3,19% (2 337 głosów)
- KULKA Tomasz: pozycja 3 : 3,19% (2 337 głosów)
- WOJTKOWIAK Waldemar Jan: pozycja 4 : 3,19% (2 337 głosów)
- GRODZKI Leszek Jan: pozycja 5 : 3,19% (2 337 głosów)
- KUBIAK Urszula: pozycja 6 : 3,19% (2 337 głosów)
- ROGUSZCZAK Alina Bernarda: pozycja 7 : 3,19% (2 337 głosów)
- WITEK Bartosz Szymon: pozycja 8 : 3,19% (2 337 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SZAŁKOWSKA Hanna Jadwiga: pozycja 1 : 1,19% (869 głosów)
- RACZKIEWICZ Jan Antoni: pozycja 2 : 1,19% (869 głosów)
- ZJEŻDŻAŁKA Beata Zuzanna: pozycja 3 : 1,19% (869 głosów)
- RAŹNIAK Tomasz: pozycja 4 : 1,19% (869 głosów)
- FLORCZYK Halina Maria: pozycja 5 : 1,19% (869 głosów)
- RAKOCZY Marcin Jarosław: pozycja 6 : 1,19% (869 głosów)
- TYRAKOWSKA Joanna: pozycja 7 : 1,19% (869 głosów)
- HARENDARCZYK Jakub Bartosz: pozycja 8 : 1,19% (869 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMIA JAROCIŃSKA - BLIŻEJ LUDZI:
- PAWLICKI Adam Michał: pozycja 1 : 2,67% (1 952 głosów)
- BORKIEWICZ Agnieszka: pozycja 2 : 2,67% (1 952 głosów)
- WALCZAK Mateusz: pozycja 3 : 2,67% (1 952 głosów)
- DUTKIEWICZ Jacek Stanisław: pozycja 4 : 2,67% (1 952 głosów)
- HOFFMANN Józef: pozycja 5 : 2,67% (1 952 głosów)
- PATERSKI Maciej: pozycja 6 : 2,67% (1 952 głosów)
- ŚWIDERSKA Katarzyna: pozycja 7 : 2,67% (1 952 głosów)
- TRZCIELIŃSKA Elżbieta Maria: pozycja 8 : 2,67% (1 952 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA MARKA:
- SOBCZAK Marek Grzegorz: pozycja 1 : 0,75% (548 głosów)
- PAWLICKI Robert Mariusz: pozycja 2 : 0,75% (548 głosów)
- REGULSKA Julia Anna: pozycja 3 : 0,75% (548 głosów)
- SKRZYPSKA Anna: pozycja 4 : 0,75% (548 głosów)
- ZANDEK Beata Maria: pozycja 5 : 0,75% (548 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM KOCHAMY JAROCIN:
- MIERZEJEWSKA Katarzyna: pozycja 1 : 2,17% (1 592 głosów)
- HEJDUK Ewa: pozycja 2 : 2,17% (1 592 głosów)
- SŁOWIŃSKA-KULKA Liliana: pozycja 3 : 2,17% (1 592 głosów)
- DUDA Sławomira: pozycja 4 : 2,17% (1 592 głosów)
- BIAŁOBOKI Witold: pozycja 5 : 2,17% (1 592 głosów)
- PRYCZEK Piotr Paweł: pozycja 6 : 2,17% (1 592 głosów)
- SOBCZAK Sebastian Piotr: pozycja 7 : 2,17% (1 592 głosów)
- NIESTRAWSKA-KAŹMIERCZAK Małgorzata Maria: pozycja 8 : 2,17% (1 592 głosów)
KOMITET WYBORCZY KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD:
- KRAKOWIAK Jan Ryszard: pozycja 1 : 0,64% (471 głosów)
- MIKULSKA Ewa Małgorzata: pozycja 2 : 0,64% (471 głosów)
- REGULSKI Jarosław: pozycja 3 : 0,64% (471 głosów)
- STACHOWIAK Łukasz: pozycja 4 : 0,64% (471 głosów)
- TOBOLSKA Iwona: pozycja 5 : 0,64% (471 głosów)
- SIERAŃSKI Jakub: pozycja 6 : 0,64% (471 głosów)
- ZAWIEJA Paweł Adam: pozycja 7 : 0,64% (471 głosów)
- WECHCZYŃSKA Julia Anna: pozycja 8 : 0,64% (471 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA 15 PAŹDZIERNIKA:
- MARTUZALSKI Stanisław Franciszek: pozycja 1 : 2,17% (1 586 głosów)
- MIZERA Renata: pozycja 2 : 2,17% (1 586 głosów)
- GAŁCZYŃSKI Łukasz: pozycja 3 : 2,17% (1 586 głosów)
- CZAJKA Danuta Małgorzata: pozycja 4 : 2,17% (1 586 głosów)
- MALINA Marcin: pozycja 5 : 2,17% (1 586 głosów)
- CISZEWSKA Justyna Małgorzata: pozycja 6 : 2,17% (1 586 głosów)
- GASZAK Daniel: pozycja 7 : 2,17% (1 586 głosów)
- NADOLSKI Piotr: pozycja 8 : 2,17% (1 586 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu jarocińskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- STOLECKI Mariusz: pozycja 1 : 13,47% (2 737 głosów)
- ZAWAL Mariola Ewa: pozycja 2 : 13,47% (2 737 głosów)
- BANDYK Tomasz: pozycja 3 : 13,47% (2 737 głosów)
- CISZAK Kinga: pozycja 4 : 13,47% (2 737 głosów)
- GUZEK Łukasz: pozycja 5 : 13,47% (2 737 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- RYBACKA Agnieszka: pozycja 1 : 2,91% (592 głosów)
- JĘDRASZCZYK Jacek Marek: pozycja 2 : 2,91% (592 głosów)
- SZCZEŚNIAK Wojciech: pozycja 3 : 2,91% (592 głosów)
- NASIADKO Sławomir Adam: pozycja 4 : 2,91% (592 głosów)
- TYPAŃSKA Agnieszka Maria: pozycja 5 : 2,91% (592 głosów)
KOMITET WYBORCZY KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD:
- KMIEĆ Jacek Paweł: pozycja 1 : 3,14% (639 głosów)
- RAŚ Wojciech: pozycja 2 : 3,14% (639 głosów)
- RZEPCZYK Marta Barbara: pozycja 3 : 3,14% (639 głosów)
- ROSZCZYK Karolina: pozycja 4 : 3,14% (639 głosów)
- TRZCIELIŃSKI Patryk Dariusz: pozycja 5 : 3,14% (639 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA 15 PAŹDZIERNIKA:
- GOŚCINIAK Łukasz: pozycja 1 : 0,8% (162 głosów)
- PIĘTKA Dagmara Maria: pozycja 2 : 0,8% (162 głosów)
- KONIECZNA Sandra: pozycja 3 : 0,8% (162 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu jarocińskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SZCZERBAŃ Jan Franciszek: pozycja 1 : 6,92% (2 566 głosów)
- BARAŃSKI Janusz Kazimierz: pozycja 2 : 6,92% (2 566 głosów)
- GRUCHAŁA Sławomir Piotr: pozycja 3 : 6,92% (2 566 głosów)
- SZYMCZAK Agnieszka: pozycja 4 : 6,92% (2 566 głosów)
- SIKORSKA-SZYMLET Agnieszka Maria: pozycja 5 : 6,92% (2 566 głosów)
- TATAROVA Lidia Dorota: pozycja 6 : 6,92% (2 566 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DWORZYŃSKI Roman Jan: pozycja 1 : 3,85% (1 426 głosów)
- MIGALSKA-CEPA Karina: pozycja 2 : 3,85% (1 426 głosów)
- MIKOŁAJCZAK Sławomir: pozycja 3 : 3,85% (1 426 głosów)
- MATŁOKA Kamil: pozycja 4 : 3,85% (1 426 głosów)
- WENCŁAWEK Julita: pozycja 5 : 3,85% (1 426 głosów)
- ANTCZAK Zofia: pozycja 6 : 3,85% (1 426 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA MARKA:
- PAWLICKI Adam Leszek: pozycja 1 : 0,79% (292 głosów)
- SIEJAK Eryk: pozycja 2 : 0,79% (292 głosów)
- HAJDYSZ Joanna: pozycja 3 : 0,79% (292 głosów)
KOMITET WYBORCZY KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD:
- URBANIAK Michał Mariusz: pozycja 1 : 3,92% (1 452 głosów)
- MACIEJOWSKI Artur: pozycja 2 : 3,92% (1 452 głosów)
- PERA Tadeusz: pozycja 3 : 3,92% (1 452 głosów)
- BANDYK Anna: pozycja 4 : 3,92% (1 452 głosów)
- SKOWROŃSKA Beata Barbara: pozycja 5 : 3,92% (1 452 głosów)
- HAMERSKA Anna Maria: pozycja 6 : 3,92% (1 452 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA 15 PAŹDZIERNIKA:
- OCHLIŃSKI Tomasz: pozycja 1 : 1,91% (707 głosów)
- DEMUTH Aleksandra: pozycja 2 : 1,91% (707 głosów)
- WOŹNIAK Władysław: pozycja 3 : 1,91% (707 głosów)
- CZERZNIAK Małgorzata Maria: pozycja 4 : 1,91% (707 głosów)
- RATAJCZAK Klaudiusz: pozycja 5 : 1,91% (707 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że podsumowuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?