Radomiak Radom lepszy od MKS Kutno, wygrali z Miejskimi 3:0

Dariusz Piekarczyk
Dariusz Śmigielski
MKS Kutno zawiódł w meczu na szczycie. Podopieczni trenera Kamila Sochy nie mieli jednak szans na zwycięstwo z fantastycznie grającym w niedzielę Radomiakiem. Wystarczy spojrzeć na pomeczową statystykę, która dla "Miejskich" jest porażająca. MKS oddał, uwaga, jeden celny strzał na bramkę miejscowych. Gospodarze aż 12. Gospodarze strzelali niecelnie dziewięć razy, a goście dwa. Radomiak miał aż 13 rzutów rożnych - MKS zaledwie dwa.

Mistrzowie jesieni objęli prowadzenie już w 7. minucie. Maciej Domański wrzucił piłkę z rzutu rożnego na pole karne, a Maciej Świdzikowski strzałem głową pokonał Jakuba Skrzypca. Stracony gol zdeprymował MKS, który oddał inicjatywę miejscowym. W 23. minucie bliski strzelenia gola był Paweł Tarnowski. Piłkę, po jego silnym uderzeniu, z trudem wybił Jakub Skrzypiec. Kilka minut później ten sam zawodnik trafił z bliska w bramkarza gości. W 50. minucie było już 2:0 dla Radomiaka. Paweł Tarnowski spod końcowej linii boiska wrzucił piłkę na pole karne, gdzie najwyżej do niej wyskoczył Kabir Ojikutu i strzałem głową trafił do siatki. Gości dobił w 88. minucie Maciej Świdzikowski. Piłkę na pole karne wrzucił z rzutu rożnego Aleksiej Dubina. Tam jak spod ziemi wyrósł kapitan "zielonych" Maciej Świdzikowski i strzałem głową wpakował futbolówkę do siatki. MKS o meczu w Radomiu powinien jak najszybciej zapomnieć.

Radomiak Radom - MKS Kutno 3:0 (1:0)
Gole: Maciej Świdzikowski (7'), Kabir Ojikutu (59'), Maciej Świdzikowski (88')
Żółte kartki: Grzybowski, Borowiec z MKS Kutno
Sędziował: Tomasz Ksyta (Łódź)
Widzów: 1.200

Składy obydwu drużyn:
Radomiak: Skowron - Dubina, Moryc, Świdzikowski, Rolak - Tarnowski, Wlazło, Ojikutu, Radecki (89, Dąbrowski), Domański (88, Puton) - Wocial (80, Bartosz Kozieł). Trener: Dariusz Dźwigała.

MKS Kutno: Skrzypiec - Grzybowski, Maciej Kowalczyk, Przemysław Michalski, Dopierała - Borowiec (46, Płacheta), Lipiński, Rafał Kubiak (75, Jakubowski), Michał Rosiak - Robert Kowalczyk (82, Kamil Zagajewski), Dawid Dzięgielewski. Trener: Kamil Socha.

Czekamy na informacje od Czytelników. Piszcie na adres [email protected] lub komentujcie na stronie www.kutno.naszemiasto.pl

W naszym Kalendarzu nie ma imprezy, na którą się wybierasz? Powiadom nas!
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Wyślij artykuł i zdjęcia!