Zawodnicy z Kutna i Łęczycy walczyli o medale w Halowych Mistrzostwach Województwa

Dorota Grąbczewska, Mateusz Lipiński
Lekkoatleci z Kutna i Łęczycy wzięli udział w Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików. Zawodnicy z UKS "Dziewiątka" Kutno przywieźli pięć medali, zaś sportowcy MKLA Łęczyca trzy.

Podwójnymi medalistami z Kutna zostali: Piotr Kowalski i Rafał Ewkowski. Obaj bardzo dobrze pobiegli już w eliminacyjnych biegach na 60 m p.pł. Rafał wygrał swoją serię z wynikiem 9,34 s, zaś Piotr był drugi z czasem 9,83 s. Obaj ustanowili rekordy życiowe, które dały im awans do finału.

- W biegu finałowym nasi zawodnicy jeszcze raz poprawili swoje rekordy życiowe - informuje Jacek Kudła, trener kutnowskich lekkoatletów. - Rafał wywalczył srebro z czasem 9,20 s, zaś Piotr brąz z czasem 9,75 s.

Jednak to nie był koniec bardzo dobrych wyników i rekordów życiowych wspomnianej dwójki lekkoatletów, którzy do medali na płotkach "dorzucili" dwa tytuły wicemistrzowskie: Piotr w biegu na 60 m (w finale A uzyskał wynik 7,80 s, poprawiając w ten sposób rekord życiowy z eliminacji) i Rafał w skoku w dal z wynikiem 5,91 m.

Ponadto obaj otarli się o podium w innych konkurencjach. Rafał w biegu na 300 m zajął IV miejsce ustanawiając nowy rekord życiowy 40,94 s, a Piotr w skoku w dal był piąty z rekordem życiowym 5,48 m.

Wiktoria Leszczyńska w biegu finałowym na 60 m została wicemistrzem województwa łódzkiego. Złoty medal przegrała tylko różnicą 0,02 s pokonując dystans w czasie 8,40 s. W biegu eliminacyjnym Wiktoria pokonała dystans w jeszcze lepszym czasie 8,32 s.

W biegu na 60 m p.pł. Wiktoria też ustanowiła rekord życiowy pokonując dystans w czasie 10,34 s. To wystarczyło do awansu w finale B.

Natalia Kołodziejska, która jest o rok młodsza, zajęła trzy piąte miejsca w biegu na 60 m p.pł. (9,90 s), w skoku w dal (4,66 m) i w biegu na 300 m (45,82-rekord życiowy na hali).

Brązowy medal w biegu na 1000 m wywalczył Oskar Krause, uczeń gimnazjum z Krośniewic, który reprezentował Miejski Klub Sportowy Expom Krośniewianka. Dystans pokonał w czasie 3.01,66 s. Oskar poprawił swój rekord życiowy o 14 s.

MKLA z Łęczycy reprezentowało w trakcie halowych mistrzostw 30 zawodników. Tytuł mistrza województwa wywalczyła Natalia Stasiak w biegu na 60 m p.pł (rekord Łęczycy - 9,34 s ) oraz Łukasz Karwacki w skoku wzwyż (r. życiowy - 180 cm).

- Te wyniki plasują ich w czołówce najlepszych młodzików w Polsce - mówi Mirosław Andrysiak, trener MKLA.

Katarzyna Mrozińska zajęła II miejsce w skoku wzwyż (140 cm). Rekordy życiowe na 60 m p.pł. i 300 m poprawił Krystian Pęgowski.