Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zakupy grupowe coraz bardziej popularne

Ivan
screen z gruper.pl
Już 18 proc. polskich internautów odwiedziło serwisy zakupów grupowych. Ich popularność ciągle rośnie, bo dają użytkownikom szansę na prawdziwe promocje. I to nie tylko w największych miastach Polski. W serwisie Gruper.pl można znaleźć oferty z wielu mniejszych polskich miast.

Siłą serwisów zakupów grupowych jest możliwość kupienia głównie lokalnych usług po zdecydowanie niższej cenie, niż gdybyśmy kupowali je wchodząc do punktu usługowego prosto z "ulicy". Poza nielicznymi wyjątkami oferty zniżek przygotowywane w ramach zakupów grupowych dotyczą usług. Obiad w restauracji, pobyt w centrum SPA czy hotelu, seans w kinie, usługi fryzjerskie to tylko niektóre z popularnych kategorii. Bardzo popularne są również oferty ogólnopolskie, czyli dostępne dla każdego, niezależnie od miejsca zamieszkania. Są to często oferty hoteli lub sklepów internetowych.

Gruper.pl to jeden z liderów rynku – w ostatnim miesiącu witrynę odwiedziło ponad 785 tys. internautów. Tam też odwiedzający najchętniej kupują zniżkowe bony, które zamieniają na atrakcyjne usługi lub produkty. Serwis ma też największy zasięg działania. Poza zakupami w największych miastach Polski, proponuje też mega obniżki w mniejszych miastach, W sumie jest ich już ponad 50. - Zanim zdecydujemy się na "otwarcie" kolejnego miasta w naszym serwisie badamy jego potencjał, liczbę mieszkańców, firm i punktów usługowych, także liczbę internautów, użytkowników z danego regionu - mówi portalowi naszemiasto.pl Marcin Mikołajczyk, członek zarządu Gruper.pl.

Tu możesz się zarejestrować i kupować 50 proc. taniej

Statystyczny użytkownik serwisu częściej jest kobietą (59proc.), w wieku 15-24, bądź 25-34 (w sumie blisko 60 proc.). Co czwarty użytkownik odwiedza serwisy codziennie. - Z Gruper.pl skorzystałam do tej pory kilka razy. Były to usługi u kosmetyczki, do której i tak chodzę - przyznaje serwisowi naszemiasto.pl**Anna Piątek**, jedna z użytkowniczek Gruper.pl, z Jaworzna. W leżącym na granicy Górnego Śląska i Małopolski mieście, na Gruperze, do tej pory pojawiały się głównie właśnie usługi kosmetyczne. - Chętnie skorzystałabym z innych, np. restauracji, barów, pubów ale tylko z mojego miasta. Na razie pojawiają się jednak takie oferty z miast ościennych. A to mnie nie interesuje - przyznaje jaworznianka.

Jednak lokalność i oferty ze swojego miasta to nie jedyna siła takich zakupów. Okazuje się jednak, że 30 proc. odwiedzających serwisy to mieszkańcy wsi. Wynika to faktu, że większość serwisów stara się także oferować deale tzw. „Cała Polska”, które najczęściej są ofertą sklepów internetowych (bon zniżkowy) lub pobytem w hotelu w atrakcyjnej miejscowości (np. nad morzem lub w górach).

Nie wiesz o co w tym chodzi? Ten krótki filmik pomoże Ci to zrozumieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto