Widzew Łódź strzelił cztery gole Broni Radom (ZDJĘCIA)

Dariusz Piekarczyk
Widzew wygrał z Bronią Radom
Widzew wygrał z Bronią Radom Fot. Grzegorz Gałasiński
W pojedynku ligowych beniaminków górą Widzew Łódź. Drużyna trenera Radosława Mroczkowskiego wygrała z Bronią Radom aż 4:1 (2:1).

Radomianie to trzecioligowy nowicjusz. Do meczu przystąpili niejako z marszu, bo dopiero we wtorek rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu i trener tej drużyny nie miał wszystkich piłkarzy do dyspozycji. Niektórzy nie wrócili jeszcze z urlopów.
Widzewiacy rozpoczęli mecz z czarnymi opaskami na ramionach. Upamiętnili w ten sposób wieloletniego masażystę Wojciecha Waldę, którego pogrzeb odbył się właśnie w środę. Mecz rozpoczął się niepodziewanie, bo prowadzEnie objęli goście. Patryka Wolańskiego skutecznym strzałem głową zaskoczył Patryk Czarnota. Z czasem do głosu zaczęli jednak dochodzić łodzianie i w 30 minucie powinni wyrównać, ale Daniel Mąka spudłował. Kilka minut później był już remis.Tym razem Daniel Mąka się nie pomylił. Strzelił popisowo z rzutu wolnego. Tuż przed przerwą łodzianie objęli prowadzenie po celnym strzale, z najbliższej odległości, Michała Millera. Po zmianie stron Widzewa nadal atakował. Gola strzelił Robert Demjan, ale sędzia nie wskazał na środek boiska. Jego zdaniem widzewiak był na pozycji spalonej. Trzy minuty później było jednak 3:1. Rzut karny, podyktowany za faul na Robercie Demjanie, pewnie wykorzystał Mateusz Michalski. Tuż przed końcem spotkania Słowak ustalił wynik meczu na 4:1.
Spotkanie toczyło się przy padającym deszczu, a w zespole gospodarzy wystąpiło dwóch testowanych graczy. Nie sposób jednak dowiedzieć się ich nazwisk. W najbliższą sobotę (14 lipca) Widzew ma grać ostatni sparting przed ligą. Będzie to spotkanie z pierwszoligowym GKS Katowice. Planowana jest także prezentacja drużyny. ą
WIDZEW ŁÓDŹ - BROŃ RADOM 4:1 (2:1)