We Frankach koło Kutna rywalizowali w zawodach wędkarskich

Piotr Panfil
Starostwo Powiatowe w Kutnie
Zbiornik wodny we Frankach, koło Krośniewic, był miejscem powiatowych zawodów wędkarskich o Puchar Doroty Dąbrowskiej, Starosty Kutnowskiego.

Zawody rozegrane zostały w kategoriach drużynowej i indywidualnej. Wzięło w nich udział 35 wędkarzy z Powiatu Kutnowskiego, którzy reprezentowali 7 drużyn. Po kilkugodzinnych zmaganiach sędziowie, którymi byli Zbigniew Kowalski i Wojciech Janczak, dokonali ważenia złowionych ryb i obliczania wyników.

Zwycięzcą zawodów został Marek Tomczak, który reprezentował Koło Miejski nr 2 z Kutna. Pan Marek złowił 3,68 kg ryb, co w przeliczeniu na punkty dało 3.680. Drugie miejsce, zdobywając 2.300 pkt., zajął Marian Macioszek z Koła Krośniewice z pierwszej drużyny. Na trzecim miejscu uplasował się Marian Walczak, zawodnik Koła Miejskiego nr 2 z Kutna, a jego wynik punktowy to 2.230.

Gospodarze zawodów, wędkarze z Koła z Krośniewic, nie byli zbyt „gościnni” dla swoich rywali i wygrali klasyfikację zespołową zdobywając Puchar Starosty Kutnowskiego. Pierwszą drużynę krośniewickiego Koła reprezentowali: Krzysztof Michalak, Daniel Modliński, Janusz Sztygiel, Andrzej Bazaniak i Marian Macioszek. Na II miejscu uplasowali się zawodnicy z Koła Miejskiego nr 2 z Kutna, a na III z kutnowskiego Koła „Metalurg”. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Koło Miejskie Nr 1 Kutno, „Kolejarz” Kutno, Policja Krośniewice i druga drużyna z Koła Krośniewice.

Dorota Dąbrowska, Starosta Kutnowski statuetkami nagrodziła również zwycięzców z poszczególnych sektorów. W sektorze A najlepiej łowił Marek Gralewski z Koła „Metalurg”, a w sektorze B Mariusz Walczak z Koła Miejskiego nr 2 z Kutna. W sektorze C triumfował Janusz Sztygiel z Koła Krośniewice. Zwycięzca sektora D został Przemysław Sawczuk z Koła „Metalurg”, sektora E – Marek Tomczak z Koła Miejskiego nr 2 z Kutna. Starosta uhonorowała pucharem najstarszego zawodnika imprezy, którym był 73-letni Kazimierz Cichocki.

Za zasługi w rozwoju sportu wędkarskiego, Dorota Dąbrowska nagrodziła kołowrotkiem Mieczysława Przybysza.

Wyróżnienie otrzymała również i sama Starosta. Wiesław Jędrzejczak, Prezes Koła Krośniewice, wręczył Dorocie Dąbrowskiej honorową legitymację Polskiego Związku Wędkarskiego.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali, ufundowane przez Starostę Kutnowskiego, pamiątkowe medale.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie