W kutnowskim powstaną Dzienne Domy Pobytu z dofinansowaniem na ponad 4,5 mln zł

Joanna Elwertowska-Janik
Joanna Elwertowska-Janik
Starostwo Powiatowe w Kutnie
Udostępnij:
W ramach programu Centrum Usług Środowiskowych w powiecie kutnowskim powstaną dwa Dzienne Domy Pobytu (po 30 miejsc każdy) oraz dwie wypożyczalnie sprzętu rekreacyjnego i opiekuńczego w Żychlinie (budynek MOS przy ul. Dobrzelińskiej) oraz w Klonowcu Starym (gm. Strzelce).

Projekt zakłada również usługi asystenckie i opiekuńcze oraz wsparcie towarzyszące - poradnictwo prawne, socjalne i psychologiczne.

Centrum Usług Środowiskowych dla mieszkańców powiatu kutnowskiego jest dofinansowane ze środków unijnych w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020. Zadaniem ich jest ułatwienie życia osobom mającym trudności w codziennym funkcjonowaniu i ich opiekunom.

- Usługi społeczne i zdrowotne są dla powiatu kutnowskiego kluczowe, zależy nam na zapewnieniu jak największego bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców. Projekt ma na celu wyjście na przeciw potrzebom naszych mieszkańców, ograniczenie ubóstwa i wykluczenia społecznego - mówi Daniel Kowalik, starosta kutnowski.

Łączna kwota dofinansowania to 4 582 662, 66 zł.

- Osoby starsze oraz niepełnosprawne borykają się z różnorodnymi problemami, które często prowadzą do izolacji społecznej, powodując, że osoby starsze nie wychodzą z domu bądź ograniczają swoja przestrzeń do niezbędnego minimum. Centrum Usług Środowiskowych dofinansowane z europejskiego funduszu społecznego jest odpowiedzią na zapotrzebowanie tych osób - wyjaśnia Magdalena Krupińska-Kotulska, wicestarosta kutnowski.

Jak podkreśla Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, potrzeby są ogromne, jak wskazuje wykonana lokalna diagnoza - od sprzętu rekreacyjnego i możliwości korzystania bezpłatnie że specjalistycznych porad oraz zajęć w dziennych domach pobytu.

- Potrzebujący wsparcia to nie tylko osoby w podeszłym wieku, dotknięte chorobą czy niepełnosprawnością. Pomocy potrzebują bowiem osoby, które toczą często nierówną walkę z trudami codzienności, chorobą i samotnością. - komentuje Schreiber

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie