Udane starty kutnowskiej załogi rajdowej

Łukasz Janikowski
Startująca w Mitsubishi Lancer Evo IX załoga Schomburg Rally Team, czyli kierowca Przemysław Żabka i pilot Norbert Kacprzak, podsumowała swoje ubiegłoroczne starty. Kutnowsko-płocka załoga w całym cyklu startów w Rajdowym Pucharze Polski wywalczyła drugie miejsce w klasie N4/30, mistrzostwo przegrywając dosłownie o włos.

Przypomnijmy, rajdowcy w inauguracyjnym, lutowym Rajdzie Lotos zwyciężyli w swojej klasie. Sukces powtórzyli w 26. Rajdzie Karkonoskim. Żabkę i Kacprzaka dotykały kłopoty techniczne, z niektórych rund musieli zrezygnować. Mimo to zajęli ostatecznie drugie miejsce w N4/30.

Rajdowcy także w sezonie 2012 reprezentować będą Automobilklub Toruński na rajdowych trasach. Niewykluczone, że będą to starty zagraniczne. Załoga otrzymała bowiem wymaganą licencję.

- Dzięki punktom zdobytym we wszystkich eliminacjach Rajdowego Pucharu Polski, udało się nam uzyskać licencję międzynarodową, umożliwiającą nam starty w mistrzostwach Europy - mówi Norbert Kacprzak.