Turniej siatkarski w Krośniewicach

Tomasz Dębowski info: R. Nowak(GCKSiR Krośniewice)
Turniej siatkarski został rozegrany w Krośniewicach
Turniej siatkarski został rozegrany w Krośniewicach GCKSiR Krośniewice
Turniej siatkarski w Krośniewicach rozegrany został w minioną niedzielę w w tymże mieście. Wygrał zespół AC Pajace, który w finale pokonał LZS Krzyżanów w stosunku 2:1.

W turnieju siatkarskim w Krośniewicach wystąpiło osiem zespołów z powiatu kutnowskiego (z Krzyżanowa, Krośniewic i Ostrów). Był to turniej siatkówki 3-osobowej.

Rywalizacja w grupach odbywała się systemem ,,każdy z każdym”, do 2 setów po 15 punktów, a w przypadku remisu o wyniku rozstrzygał tie-break. Zawody prowadzili: Miłosz Gawrysiak, Mateusz Zwierzchowski i Robert Nowak.

W połowie rozgrywek grupowych silny wiatr i deszcz uniemożliwiły grę, dlatego też organizatorzy postanowili dokończyć rywalizację w hali sportowej. Po krótkiej przerwie potrzebnej na przetransportowanie zawodników przystąpiono do wyłonienia zwycięzców rywalizacji w pierwszej dyscyplinie zawodów organizowanych w ramach Krośniewickich Zmagań Olimpijskich.

Wyniki spotkań grupowych:

1) ADHD – My Tu Tylko Sprzątamy 1 – 2 (9:15; 15:8; 14:16)

2. AC Pajace – 4 pkt.

3. Mongolscy Przemytnicy Rzeżuchy – 2 pkt.

4. Merry Lu

Półfinały

My Tu Tylko Sprzątamy – AC Pajace 0 – 2 (9:15; 12:15)

LZS Krzyżanów – ADHD 2 – 0 (16:14; 18:16)

Mecz o III miejsce:

My Tu Tylko Sprzątamy – ADHD 2 – 0 (15:9; 15:13)

FINAŁ:

AC Pajace – LZS Krzyżanów 2 – 1 (7:15; 15:11; 15:13)

Na zakończenie rywalizacji Małgorzata Przygodzka – dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach wręczyła trzem najlepszym ekipom nagrody w postaci medali, a zwycięzcy dodatkowo otrzymali pamiątkowe statuetki. Nagrodą Fair Play (medal) uhonorowany został Jarosław Ruciński z zespołu ADHD za sportową postawę i uczciwą rywalizację.