Trudny bój z Rosą Radom. Polfarmex niestety znów przegrywa [ZDJĘCIA!]

Łukasz Janikowski
Trudny bój z Rosą Radom
Trudny bój z Rosą Radom Łukasz Janikowski
Drużyna Polfarmexu Kutno podejmowała dzisiaj we własnej hali ekipę Rosy Radom. Rywal, który w przeszłości niejednokrotnie okazywał się wymagającym przeciwnikiem dla Kutnowskich Lwów, i tym razem postawił trudne warunki. Polfarmex bił się dzielnie, ale niespodzianki nie było.

Spotkanie już od pierwszych minut było bardzo zacięte, ale to podopieczni Krzysztofa Szablowskiego początkowo byli stroną przeważającą. To Rosa musiała gonić za wynikiem w pierwszej kwarcie, ostatecznie na tablicy padł remis 20:20. Druga odsłona meczu przebiegała podobnie, jedyną różnicą było to, że role się odwróciły. Kutnowski zespół przespał pierwszą połowę kwarty, rzucali za to radomianie. Sygnał do odrabiania strat dał Jacek Jarecki i Polfarmex zaczął niwelować dystans do rywali. Na przerwę oba zespoły schodziły mając na koncie po 32 oczka.

Trudny bój z Rosą Radom musiał roztrzygnąć się zatem w drugiej połowie. Niestety po przerwie obraz gry zmienił się na niekorzyść Polfarmexu. W trzeciej kwarcie Rosa Radom zaczęła sobie wypracowywać przewagę, którą konsekwentnie powiększał. Czwarta kwarta wyglądała podobnie, Rosa w zasadzie w pełni kontrolowała to, co działo się na parkiecie w Kutnie. Na dwie i pół minuty przed końcem kwarty prowadziła już 72:58. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 65:76 dla Rosy

Polfarmex Kutno - Rosa Radom: 65:76 (20:20, 12:12, 21:26, 12:18)

Polfarmex: Jarecki - 16, Kowalczyk - 13, Fraser - 12, Sałasz - 9, Gabiński - 8, Grochowski - 7, Thompson - 0, Sobczak - 0, Pawlak - 0, Emegano - 0, Pruefer -0, Kobus - 0