Tragedia! Resovia - Widzew 1:0. Oddala się bezpośredni awans łodzian do I ligi

Dariusz Piekarczyk
Widzew przegrał w Rzeszowie
Widzew przegrał w Rzeszowie Fot. Krzysztof Szymczak
Widzew Łódź nie po raz pierwszy w tym sezonie zawiódł. W niedzielę łodzianie przegrali wyjazdowy mecz z Resovią 0:1 (0:0) i bezpośredni awans do I ligi coraz bardziej się oddala.

W pierwszej połowie piłkarze Widzewa ani razu nie stworzyli groźnej sytuacji pod samą bramką rywala. Walczył natomiast Daniel Świderski, który był swego czasu architektem awansu Widzewa do IIligi, ale pożegnano się z piłkarzem.
W 36 minucie Daniel Tanżyna w walce o górną piłkę, upadł na murawę, było podejrzenie wstrząsu mózgu, konieczna była interwencja lekarzy. Piłkarz wrócił na murawę, ale kładł się jeszcze przynajmniej dwa razy, odczuwał ból głowy i po ostatnim gwizdku sędziego, kończącym pierwszą połowę, został odwieziony karetką do szpitala.
To był dopiero początek kłopotów Widzewa. W miejsce Daniela Tanżyny wszedł Hubert Wołąkiewicz. 34-letni obrońca musiał grać pierwszy raz po wyleczeniu kontuzji. W 64 minucie Daniel Świderski podał do Maksymiliana Hebla, tego podania nie przeciął Hubert Wołąkiewicz, Maksymilian Hebel przyjął piłkę i z kilkunastu metrów strzelił do siatki.
Widzew stworzył wcześniej dogodną okazję, ale po dośrodkowaniu Łukasza Kosakiewicza, strzał głową Marcina Robaka w dużym stylu obronił Marcel Zapytowski.
Strata gola to nie był koniec kłopotów tego dnia Widzewa. Jeszcze byliśmy optymistami, choć po wrzutce Rafała Wolsztyńskiego bramkarz Resovii z linii bramkowej wybił piłkę i się zaczęło...
W 77 minucie sędzia ukarał czerwoną kartką Wojciecha Pawłowskiego. Bramkarz Widzewa wybiegł daleko za pole karne, chciał główkować, ale nie sięgnął piłki i zagrał ją ręką, by zatrzymać piłkę przed Danielem Świderskim. Rezerwowy Patryk Wolański nie mógł wejść na boisko, bo jak wyjaśnił red. Arkadiusz Stolarek, czwarta zmiana nie może być wykorzystana w przypadku, gdy bramkarz ukarany zostaje czerwoną kartką. Gdyby była kontuzja Pawłowskiego, Wolański mógłby wejść.

Resovia – Widzew Łódź 1:0 (0:0)

Bramka:
1:0 - Maksymilian Hebel (64).
Resovia: Marcel Zapytowski - Mateusz Geniec, Jakub Persak, Sebastian Zalepa, Radosław Adamski - Serhij Krykun (90, Szymon Feret), Konrad Domoń, Maksymilian Hebel (89, Kamil Radulj), Grzegorz Płatek (90, Mateusz Kantor) - Hubert Antkowiak (70, Karol Twardowski), Daniel Świderski. Trener: Szymon Grabowski.

Widzew: Wojciech Pawłowski - Łukasz Kosakiewicz, Sebastian Rudol, Daniel Tanżyna (46, Hubert Wołąkiewicz), Kornel Kordas - Konrad Gutowski, Bartłomiej Poczobut (66, Rafał Wolsztyński), Mateusz Możdżeń, Adam Radwański, Henrik Ojamaa (72, Christopher Mandiangu) - Marcin Robak. Trener: Marcin Kaczmarek.

Żółte kartki: Hebel, Radulj, Zapytowski - Kosakiewicz, Poczobut, Mandiangu.
Czerwona kartka: Wojciech Pawłowski (77. minuta, Widzew, za zagranie ręką poza polem karnym).