Szybownik z Kutna wywalczył drużynowe Wicemistrzostwo Europy

Michalina Dąbrowska
W sobotę na lotnisku w Turbi k. Stalowej Woli zakończyły się 20. Szybowcowe Mistrzostwa Europy w Klasie 18-metrowej, 20-metrowej i Otwartej. Kutnianin, Łukasz Wójcik wywalczył w nich drużynowe Wicemistrzostwo Europy oraz szóste miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Ze względu na złe warunki atmosferyczne i nie sprzyjającą pogodę zawodnicy rozegrali tylko cztery konkurencje. Szybownik w pięknym stylu wygrał jedną z nich osiągając na podkarpackim niebie średnią prędkość 136 km/h.

Kutnianin już we wtorek wyrusza na kolejne zawody, będą to Mistrzostwa Świata w Wyścigach Szybowcowych. Zawodnik będzie się ścigał w górskim terenie Pirenejów na pograniczu francusko-hiszpańskim.