Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu tczewskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
PKW opublikowała oficjalne wyniki głosowania do rady powiatu tczewskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5. Jak głosowano w Twoim regionie? Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje.
Wyniki wyborów do rady powiatu tczewskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MATYSIAK Barbara: pozycja 1 : 3,03% (1 649 głosów)
- SMOLIŃSKI Stanisław: pozycja 2 : 3,03% (1 649 głosów)
- KOWALCZYK Maja Monika: pozycja 3 : 3,03% (1 649 głosów)
- DUSZYŃSKI Andrzej Krzysztof: pozycja 4 : 3,03% (1 649 głosów)
- PIECHOWSKA Dorota: pozycja 5 : 3,03% (1 649 głosów)
- GRZESIKIEWICZ Mateusz Kazimierz: pozycja 6 : 3,03% (1 649 głosów)
- SZCZEPAŃSKA Maria Izabela: pozycja 7 : 3,03% (1 649 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- OLEJNIK Jerzy Adam: pozycja 1 : 3,24% (1 768 głosów)
- SZULFER Krystyna: pozycja 2 : 3,24% (1 768 głosów)
- GORCZYŃSKI Jacek Franciszek: pozycja 3 : 3,24% (1 768 głosów)
- GOECK Piotr Józef: pozycja 4 : 3,24% (1 768 głosów)
- SPINDEL Maciej Paweł: pozycja 5 : 3,24% (1 768 głosów)
- CHRZANOWIECKA Maria Jolanta: pozycja 6 : 3,24% (1 768 głosów)
- BARTELIK Iweta Małgorzata: pozycja 7 : 3,24% (1 768 głosów)
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE NA PLUS:
- AUGUSTYN Mirosław: pozycja 1 : 4,39% (2 390 głosów)
- KAJZER Tomasz Tadeusz: pozycja 2 : 4,39% (2 390 głosów)
- STUŁKA-BANAŚ Joanna Maria: pozycja 3 : 4,39% (2 390 głosów)
- SZYMKIEWICZ Dorota Anna: pozycja 4 : 4,39% (2 390 głosów)
- CZUCHA Artur Antoni: pozycja 5 : 4,39% (2 390 głosów)
- FABICH Paweł Łukasz: pozycja 6 : 4,39% (2 390 głosów)
- MAKAĆ Gabriela Anna: pozycja 7 : 4,39% (2 390 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE SAMORZĄD ODNOWA:
- SOSNOWSKI Witold: pozycja 1 : 2,37% (1 289 głosów)
- SYCHMELER Teresa Jadwiga: pozycja 2 : 2,37% (1 289 głosów)
- ZITTRICH Kacper Baltazar: pozycja 3 : 2,37% (1 289 głosów)
- DYSARZ Natalia Agnieszka: pozycja 4 : 2,37% (1 289 głosów)
- MAJ Joanna Wacława: pozycja 5 : 2,37% (1 289 głosów)
- KAMYSZ Filip Mateusz: pozycja 6 : 2,37% (1 289 głosów)
- MUSZCZYŃSKI Leszek: pozycja 7 : 2,37% (1 289 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOCIEWSKA INICJATYWA SAMORZĄDOWA:
- DZWONKOWSKI Tadeusz Adam: pozycja 1 : 1,26% (688 głosów)
- STRUCZYŃSKI Jarosław Piotr: pozycja 2 : 1,26% (688 głosów)
- POZORSKA Maria Joanna: pozycja 3 : 1,26% (688 głosów)
- CZERNIEWSKA Anna Barbara: pozycja 4 : 1,26% (688 głosów)
- ŁUCKA Aleksandra Barbara: pozycja 5 : 1,26% (688 głosów)
- REMBIASZ Marta Małgorzata: pozycja 6 : 1,26% (688 głosów)
- WALTER Wiesław Krzysztof: pozycja 7 : 1,26% (688 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu tczewskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KAMIŃSKA Barbara Maria: pozycja 1 : 2,92% (2 968 głosów)
- ANTCZAK Piotr Eugeniusz: pozycja 2 : 2,92% (2 968 głosów)
- STUDENÝ Jiří: pozycja 3 : 2,92% (2 968 głosów)
- DOWBOR Anna Małgorzata: pozycja 4 : 2,92% (2 968 głosów)
- GROSS Stefan: pozycja 5 : 2,92% (2 968 głosów)
- MIKITUŁA Piotr Stanisław: pozycja 6 : 2,92% (2 968 głosów)
- ZYGANOWSKA Liliana Anna: pozycja 7 : 2,92% (2 968 głosów)
- MAJKUTEWICZ Irena Maria: pozycja 8 : 2,92% (2 968 głosów)
- SZLAGOWSKI Krzysztof Jerzy: pozycja 9 : 2,92% (2 968 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WRÓBEL-MAN Grzegorz Robert: pozycja 1 : 2,55% (2 586 głosów)
- MASLOWSKA Teresa Elżbieta: pozycja 2 : 2,55% (2 586 głosów)
- SZULFER Andrzej Zenon: pozycja 3 : 2,55% (2 586 głosów)
- HIRSZ Irena Anna: pozycja 4 : 2,55% (2 586 głosów)
- BARTELIK Henryk: pozycja 5 : 2,55% (2 586 głosów)
- SUSTOWSKA Wioleta Krystyna: pozycja 6 : 2,55% (2 586 głosów)
- SAWIŃSKI Łukasz Dominik: pozycja 7 : 2,55% (2 586 głosów)
- GABSKA Urszula Antonina: pozycja 8 : 2,55% (2 586 głosów)
- MAŁKIEWICZ Robert: pozycja 9 : 2,55% (2 586 głosów)
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE NA PLUS:
- KORDA Krzysztof Jan: pozycja 1 : 3,54% (3 594 głosów)
- GAJEWSKA Alicja Teresa: pozycja 2 : 3,54% (3 594 głosów)
- ARCZEWSKI Karol: pozycja 3 : 3,54% (3 594 głosów)
- JAKUBOWSKA Julita Teresa: pozycja 4 : 3,54% (3 594 głosów)
- TYBUS Łukasz Roman: pozycja 5 : 3,54% (3 594 głosów)
- DOMINIKOWSKI Rajmund Jan: pozycja 6 : 3,54% (3 594 głosów)
- SALKOWSKA-STUBBA Ewa: pozycja 7 : 3,54% (3 594 głosów)
- DUDZIŃSKA Bożena Mieczysława: pozycja 8 : 3,54% (3 594 głosów)
- DEMSKI Andrzej: pozycja 9 : 3,54% (3 594 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE SAMORZĄD ODNOWA:
- KUCHAREK Adam Antoni: pozycja 1 : 1,5% (1 520 głosów)
- ANTCZAK Grażyna: pozycja 2 : 1,5% (1 520 głosów)
- ZIELIŃSKI Przemysław Jan: pozycja 3 : 1,5% (1 520 głosów)
- BARCIKOWSKI Rafał Zbysław: pozycja 4 : 1,5% (1 520 głosów)
- SOBECKA Halina Julianna: pozycja 5 : 1,5% (1 520 głosów)
- DRIEWIT Barbara Teresa: pozycja 6 : 1,5% (1 520 głosów)
- ZONKO Katarzyna Anna: pozycja 7 : 1,5% (1 520 głosów)
- WEŁNIAK Robert Tomasz: pozycja 8 : 1,5% (1 520 głosów)
- KRUPA Mariusz Konrad: pozycja 9 : 1,5% (1 520 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOCIEWSKA INICJATYWA SAMORZĄDOWA:
- PAŁKOWSKI Krzysztof Mieczysław: pozycja 1 : 0,78% (797 głosów)
- ODYA Piotr: pozycja 2 : 0,78% (797 głosów)
- TOPOLSKA Weronika Małgorzata: pozycja 3 : 0,78% (797 głosów)
- KOŁODZIEJCZYK Alina Ewa: pozycja 4 : 0,78% (797 głosów)
- GOCKOWSKI Andrzej Szczepan: pozycja 5 : 0,78% (797 głosów)
- NIEMIEC Monika: pozycja 6 : 0,78% (797 głosów)
- CZAPSKI-PRUSZAK Paweł Jan: pozycja 7 : 0,78% (797 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu tczewskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KOTLENGA Tomasz Adam: pozycja 1 : 4,59% (1 566 głosów)
- KŁODDA Aneta Ewa: pozycja 2 : 4,59% (1 566 głosów)
- GRUDZIEŃ Izabela Maria: pozycja 3 : 4,59% (1 566 głosów)
- KRYSZCZUK Robert Przemysław: pozycja 4 : 4,59% (1 566 głosów)
- WOHLERT Marika Ewa: pozycja 5 : 4,59% (1 566 głosów)
- OLECH Krzysztof Zdzisław: pozycja 6 : 4,59% (1 566 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SZMYT Damian Łukasz: pozycja 1 : 5,37% (1 832 głosów)
- TARASZKIEWICZ-GURZYŃSKA Maria Barbara: pozycja 2 : 5,37% (1 832 głosów)
- RUDA Jacek Stanisław: pozycja 3 : 5,37% (1 832 głosów)
- GIERSZEWSKA Katarzyna Maria: pozycja 4 : 5,37% (1 832 głosów)
- TOMASZEWSKA Wiesława Maria: pozycja 5 : 5,37% (1 832 głosów)
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE NA PLUS:
- BADZIONG Bogdan: pozycja 1 : 3,25% (1 108 głosów)
- BANDŹMIERA Katarzyna Anna: pozycja 2 : 3,25% (1 108 głosów)
- ZIOŁKOWSKA Anna Maria: pozycja 3 : 3,25% (1 108 głosów)
- SZRAMKA Aleksandra Alicja: pozycja 4 : 3,25% (1 108 głosów)
- RĘKIEWICZ Bogdan Gerard: pozycja 5 : 3,25% (1 108 głosów)
- ORDOWSKI Jacek Antoni: pozycja 6 : 3,25% (1 108 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE SAMORZĄD ODNOWA:
- CZYŻEWSKA Anna: pozycja 1 : 1,67% (570 głosów)
- WOJTECKA Marzena Danuta: pozycja 2 : 1,67% (570 głosów)
- STRUCZYŃSKI Jarosław Dariusz: pozycja 3 : 1,67% (570 głosów)
- BRUCHWALD Joanna: pozycja 4 : 1,67% (570 głosów)
- LISIECKI Krzysztof: pozycja 5 : 1,67% (570 głosów)
- STAWICKI Jan Adam: pozycja 6 : 1,67% (570 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOCIEWSKA INICJATYWA SAMORZĄDOWA:
- KLIMCZAK Adam Łukasz: pozycja 1 : 2,67% (910 głosów)
- GRABAN Aleksandra Maria: pozycja 2 : 2,67% (910 głosów)
- EBŁOWSKA Renata: pozycja 3 : 2,67% (910 głosów)
- WALEWSKI Jakub Sylwester: pozycja 4 : 2,67% (910 głosów)
- LENGA Ewa Krystyna: pozycja 5 : 2,67% (910 głosów)
- MIELEWCZYK Karol Jakub: pozycja 6 : 2,67% (910 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu tczewskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ZIELIŃSKI Mateusz: pozycja 1 : 4,68% (1 167 głosów)
- BŁAWAT Szymon Paweł: pozycja 2 : 4,68% (1 167 głosów)
- IWANOWSKA Jadwiga Wiesława: pozycja 3 : 4,68% (1 167 głosów)
- KADZIKOWSKA Alicja Barbara: pozycja 4 : 4,68% (1 167 głosów)
- WIŚNIEWSKI Bogdan Zdzisław: pozycja 5 : 4,68% (1 167 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MODRZEJEWSKI Marek Bogusław: pozycja 1 : 4,05% (1 012 głosów)
- SZUMACHER Zenon: pozycja 2 : 4,05% (1 012 głosów)
- TKACZYK Magdalena: pozycja 3 : 4,05% (1 012 głosów)
- MAJKA Danuta Maria: pozycja 4 : 4,05% (1 012 głosów)
- SPIEREWKA Paweł Krzysztof: pozycja 5 : 4,05% (1 012 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE SAMORZĄD ODNOWA:
- ZGODA Zbigniew Michał: pozycja 1 : 1,73% (431 głosów)
- SZRAMOWSKI Wojciech Norbert: pozycja 2 : 1,73% (431 głosów)
- CZARNECKI Damian Jan: pozycja 3 : 1,73% (431 głosów)
- BAJOREK Maria Anna: pozycja 4 : 1,73% (431 głosów)
- MROZEK Maria: pozycja 5 : 1,73% (431 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOCIEWSKA INICJATYWA SAMORZĄDOWA:
- BŁĘDZKI Tadeusz Kazimierz: pozycja 1 : 9,54% (2 382 głosów)
- ŁAGA Piotr Dariusz: pozycja 2 : 9,54% (2 382 głosów)
- LIGMANOWSKA Joanna Teresa: pozycja 3 : 9,54% (2 382 głosów)
- BLOK Natalia Anna: pozycja 4 : 9,54% (2 382 głosów)
- MYRDA Michał Władysław: pozycja 5 : 9,54% (2 382 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu tczewskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MAŁECKI Roman Stanisław: pozycja 1 : 3,82% (1 779 głosów)
- PIONTKOWSKA Elżbieta: pozycja 2 : 3,82% (1 779 głosów)
- KUCZYŃSKI Roman Stanisław: pozycja 3 : 3,82% (1 779 głosów)
- KRYKOWSKA Anna Maria: pozycja 4 : 3,82% (1 779 głosów)
- KOŻYCZKOWSKI Wiesław Maria: pozycja 5 : 3,82% (1 779 głosów)
- OBRZUT Grażyna Anna: pozycja 6 : 3,82% (1 779 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PAWLUSEK Waldemar Bogusław: pozycja 1 : 5,16% (2 404 głosów)
- PIESIK Joanna Maria: pozycja 2 : 5,16% (2 404 głosów)
- REZMEROWSKI Roman Kazimierz: pozycja 3 : 5,16% (2 404 głosów)
- WYCZLING Izabela: pozycja 4 : 5,16% (2 404 głosów)
- RICHERT Andrzej Janusz: pozycja 5 : 5,16% (2 404 głosów)
- CIMEK Maria: pozycja 6 : 5,16% (2 404 głosów)
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE NA PLUS:
- RESMEROWSKI Tomasz Grzegorz: pozycja 1 : 3,4% (1 586 głosów)
- CHOLC Joanna Maria: pozycja 2 : 3,4% (1 586 głosów)
- KOWALSKA Magdalena Karolina: pozycja 3 : 3,4% (1 586 głosów)
- DOMKE Piotr Grzegorz: pozycja 4 : 3,4% (1 586 głosów)
- CIEŚLAK Sylwia Ewa: pozycja 5 : 3,4% (1 586 głosów)
- KUSSOWSKI Sławomir Adam: pozycja 6 : 3,4% (1 586 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE SAMORZĄD ODNOWA:
- GODLEWSKI Dariusz: pozycja 1 : 2,81% (1 309 głosów)
- ŁAŃKO Piotr Antoni: pozycja 2 : 2,81% (1 309 głosów)
- JAWORSKA Anna: pozycja 3 : 2,81% (1 309 głosów)
- GRABOWSKA Marlena Anita: pozycja 4 : 2,81% (1 309 głosów)
- CYMANOWSKI Piotr Tomasz: pozycja 5 : 2,81% (1 309 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOCIEWSKA INICJATYWA SAMORZĄDOWA:
- JAGIELSKA Danuta Maria: pozycja 1 : 1,94% (906 głosów)
- KATA Stefan: pozycja 2 : 1,94% (906 głosów)
- LATOCHA Anna: pozycja 3 : 1,94% (906 głosów)
- SZUTA Marcin: pozycja 4 : 1,94% (906 głosów)
- BRZOZOWSKA Joanna Brygida: pozycja 5 : 1,94% (906 głosów)
- DZWONKOWSKI Tomasz Adam: pozycja 6 : 1,94% (906 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jakie zadania pełni rada powiatu?
Rada powiatu jest organem stanowiącym i kontrolnym samorządu terytorialnego. Radni są wybierani w wyborach samorządowych. Organem nadzorującym jest wojewoda. Rozpatruje on skargi na działania i kontroluje działalność rady powiatu.
Rada powiatu posiada swoje określone zadania. Są to m.in:
- uchwalanie budżetu powiatu,
- stanowienie aktów prawa miejscowego,
- wybór i odwołanie zarządu powiatu,
- ustalenie wynagrodzenia przewodniczącego zarządu powiatu,
- ustalanie kierunków działania zarządu powiatu,
- rozpatrywanie sprawozdań z działalności zarządu,
- rozpatrywanie raportu o stanie powiatu.
Może Cię zainteresować
Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?