Wybierz region

Wybierz miasto

  Artykuły Konkursy Kutno

  Sortuj według:
  • Weź udział w konkrusie i „Deszczówkę Waść Łap”!

   • mat. informacyjny

   W tym roku marka Kasztelan, która wywodzi się z Sierpca, rozpoczęła prośrodowiskową inicjatywę pn. „Pieczą Otaczamy”. Program ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej Polaków i zwrócenie uwagi na konieczność oszczędzania wody. Wraz z początkiem kampanii ruszył także konkurs „Deszczówkę Waść Łap”, w którym mieszkańcy Sierpca i okolic mogą wygrać stylowe stągwie do magazynowania deszczówki. Wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie. Konkurs trwa do 20 września!

   Więcej na temat: ekologia konkurs
  • Zwarta bryła, zakrzywiona ściana i żywe drzewo na patio – czy w Łazienkach Królewskich stanie nowy budynek?

   • mat. informacyjny

   Udział Łazienek Królewskich w 22. Konkursie KOŁO „Projekt łazienki 2020”, miał być odpowiedzią na najbardziej podstawowe potrzeby warszawiaków. Architekci podeszli do sprawy poważnie – w tym roku aż 330 projektów walczyło o nagrodę Grand Prix. Po długich naradach jury wydało werdykt: dyskrecja, elegancja i poszanowanie przyrody okazały się ponadczasowe. Projekt Dominiki Bugajskiej i Marcina Trzaski w sposób nieoczywisty odnosi się do historycznych budynków na terenie łazienkowskiego ogrodu – charakteryzuje go prosta, sześcienna bryła oraz dziedziniec z żywym drzewem. Czy propozycja młodych projektantów zostanie zrealizowana?

  • W Polsce brakuje publicznych toalet – możesz to zmienić!

   1 toaleta publiczna na 4200 osób – brzmi strasznie. To nie sytuacja sanitarna na jakimś wyjątkowo zatłoczonym festiwalu muzycznym, a codzienne realia Warszawiaków. Mowa tu jedynie o mieszkańcach stolicy, a doliczyć należałoby przecież również turystów. Sytuacja w całym kraju prezentuje się niestety jeszcze gorzej. W małych miejscowościach, ze szczuplejszymi od Warszawy budżetami, nowych toalet publicznych nie przybywa, a często wręcz znikają z przestrzeni miejskiej, co jest podyktowane brakiem środków na ich utrzymanie. Efekt? W Polsce przypada 1 toaleta publiczna na 12 000 mieszkańców. Jak poprawić tę sytuację?

  • 22. Konkurs KOŁO: Dominik Merlini – królewski architekt czy realizator pomysłów Stanisława Augusta?

   • mat. informacyjny

   Łazienki Królewskie, najsłynniejszy w Polsce zespół pałacowo-ogrodowy, swój obecny kształt zawdzięczają Dominikowi Merliniemu, nadwornemu architektowi Stanisława Augusta. Znacznie rozbudował on cały kompleks, który stał się z czasem ulubioną letnią rezydencją króla. Większość jego projektów można jednak określić mianem nie pracy od podstaw, a jedynie realizacją pomysłów, które swoim architektom przekazywał król Stanisław August. Ile w takim razie w Łazienkach króla, a ile Merliniego? W jakim stopniu wpłynął on ostatecznie na ich wygląd? Czym wyróżnia się styl projektanta?

  • Koncept łazienki w Łazienkach Królewskich – Warszawa promuje dobrą architekturę

   22 lata historii, pula nagród przekraczająca 50 tysięcy złotych oraz jedno zadanie do wykonania. Ruszył 22. Konkurs KOŁO na projekt koncepcyjny budynku z funkcją toalety publicznej, znajdujący się wśród najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych inicjatyw architektonicznych w kraju. Tegoroczna edycja po raz kolejny odbywa się w Warszawie, jest jednak wyjątkowa – zwycięzca będzie miał szansę zapisać swoją twórczość na kartach historii. Wszystko dzięki współpracy firmy Geberit, z Łazienkami Królewskimi – to dla nich w tym roku powstaną projekty małej architektury.

  • Malwina Ciesielska z Łowicza wśród zwycięzców ogólnopolskiego konkursu w Łodzi [ZDJĘCIA]

   Malwina Ciesielska z Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Koderki”, działającego przy Łowickim Ośrodku Kultury, zdobyła I miejsce na VI Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Kolędujemy razem” w Łodzi. Wśród zwycięzców znaleźli się też reprezentanci innych miast w Łódzkiem.

  • Czy wiesz co siedzi w Polskiej Miedzi? Weź udział w teście KGHM i wygraj nagrody!

   • mat. partnera

   Wielki ogólnopolski test wiedzy o Polskiej Miedzi odbędzie się już 21-27 października. Z tej okazji KGHM ufundował atrakcyjne nagrody. Sprawdź, co wiesz o jednym z surowców, które są naszym dobrem narodowym.

  • Wakacyjny quiz o sztuce PKO Banku Polskiego. Odpowiedz na pytania i wygraj torbę z grafiką obrazu z kolekcji sztuki

   Wakacyjny quiz o sztuce PKO Banku Polskiego. Do 19 sierpnia 2019 r. można wziąć udział w konkursie i wygrać jedną z 250 toreb z grafiką obrazu z kolekcji sztuki PKO Banku Polskiego. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań. Szczegóły w artykule poniżej.