Regionalny Puchar Polski. Sobota pod kątem ostatecznych rozstrzygnięć w łódzkim

Gol24.pl
W sobotę około godz. 20 poznamy zwycięzce Regionalnego Pucharu Polski w województwie łódzkim. Naprzeciw siebie stanie drużyna KS-u Paradyż i Warty Sieradz.

KS Paradyż okazała się najlepsza w Podokręgu Piotrkowskim. Ósma drużyna łódzkiej IV ligi w 1/4 finału wojewódzkiego pokonała po dogrywce Andrespolie Wiśniową Górę 4:3. W półfinale KS zmierzył się z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Po 90 minutach było 3:3 i do wyłonienia finalisty potrzebna była dogrywka. Więcej sił zachowali gospodarze, którzy strzelili dwie bramki i awansowali do finału.

Dużo łatwiejszą drogę do finału miała Warta Sieradz. Sieradzanie wygrali rozgrywki w swoim podokręgu, a w 1/4 trafili na LKS Kwiatkowice. Podopieczni Tomasza Kmiecika nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń i wygrali 3:1. W półfinale trafili na Lechię Tomaszów Mazowiecki, która..oddała mecz walkowerem. Stało się tak, ponieważ do końca walczyła o awans do II ligi, a po ligowym meczu z Widzewem Łódź większość zawodników nie zdążyłaby się zregenerować. Nie będziemy dywagować nad tym, ale dla Warty była to świetna wiadomość, dzięki której bez gry trafiła do finału.

Zespół z Sieradza ma za sobą nieudany sezon, po którym spadł do IV ligi. Aby rozgrywki 2017/18 dla tej drużyny nie zakończyły się całkowitą klapą, to musi ona wygrać finałowe starcie. O to będzie niełatwo, bowiem zespół z Paradyża ma spore apetyty i tanio skóry nie sprzeda. Atutem Warty może okazać się znajomość boiska, bowiem finał będzie rozegrany w Sieradzu.

KS Paradyż - Warta Sieradz w sobotę o godzinie 18.00!