Porażka Pogoni Zduńska Wola w Kutnie [FOTO]

Krzysztof Kochelak
Porażka Pogoni Zduńska Wola w Kutnie
Porażka Pogoni Zduńska Wola w Kutnie mat. Pogoń Zduńska Wola
5:0 przegrała zduńskowolska drużyna Pogoni swój drugi mecz w IV lidze. Pogoń grała w środę 15 sierpnia na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie z drużyną Sand Bus Kutno.

Pierwsza połowa meczu to zdecydowana przewaga drużyny gospodarzy. W ciągu szesnastu minut zespół z Kutna zdobył cztery bramki co praktycznie przesądziło o zwycięstwie gospodarzy. W 15 minucie Adrian Kralkowski znalazł się sam przed bramką i z 8 metrów spokojnie pokonał Sebastiana Ostrowskiego. Trzy kolejne bramki zespół z Kutna zdobył po stałych fragmentach gry. Najpierw Maciej Kowalczyk po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył do piłki i głową zdobył drugą bramkę, chwilę później ponownie po rzucie rożnym Kamil Kobryń dobiegł do odbitej piłki i z 12 metrów mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera gości. W 41 minucie po faulu Mikaela Idzikowskiego w polu karnym gości, sędzia główny podyktował rzut karny dla gospodarzy, a pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Adrian Marcioch. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy meczu czerwoną kartkę otrzymał Oktawian Maliszewski za faul w środkowej części boiska i zespół Pogoni do końca meczu grał w osłabieniu.
W drugiej odsłonie meczu kibice zobaczyli jeszcze jedną bramkę, którą strzelił ponownie Adrian Marcioch wykorzystując błąd bramkarza Pogoni i z bliska strzałem do pustej bramki ustalił wynik meczu.
Zawodnikom Pogoni pozostaje teraz zrehabilitować się za tą porażkę w najbliższym meczu "derbowym" z Wartą Sieradz, który odbędzie się w najbliższą środę.
SAND BUS KUTNO - POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 5:0 (4:0)

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Sebastian Ostrowski - Rafał Swędrowski (84' Rafał Porada), Patryk Krymarys, Krzysztof Kowalski (84' Artur Wolny), Kacper Leszczyński - Adrian Budka, Filip Jaszczak (49' Patryk Kaczmarek), Grzegorz Kaleta (75' Dawid Kępniak), Kacper Kosmala (82' Wojciech Chmielewski) - Oktawian Maliszewski, Mikael Idzikowski (48' Rafał Mordon)
Trener drużyny: Marek Przybył
Kierownik drużyny: Piotr Kaleta

ŻÓŁTE KARTKI:
Maciej Kowalczyk, Dymityr Pietrow (Kutno)

CZERWONA KARTKA:
Oktawian Maliszewski (Pogoń 43')

Następny mecz drużyna Pogoni rozegra środę 22 sierpnia o godzinie 18 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli z zespołem Warty Sieradz.