Polfarmex Kutno zaczął drugi sezon w TBL od zwycięstwa!

Łukasz Janikowski
Polfarmex Kutno zaczął sezon od zwycięstwa
Polfarmex Kutno zaczął sezon od zwycięstwa Łukasz Janikowski
Kutnowski Polfarmex zaczął sezon od zwycięstwa. W pierwszej kolejce spotkań Tauron Basket Ligi zespół podejmował we własnej hali MKS Dąbrowę Górniczą. Zespół ze Śląska to zawsze trudny i niewygodny rywal i tak było i tym razem. Na szczęscie kutnianie zdołali wygrać 57:51 (15:16, 12:10, 17:9, 13:16)

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Polfarmexu - wynik otworzył Bartłomiej Wołoszyn. Gra szybko jednak się wyrównała i żaden z zespołów nie mógł wyraźnie odskoczyć rywalowi. Po pierwszych dziesięciu minutach to MKS Dąbrowa cieszył się ze jednopunktowej przewagi w pierwszej kwarcie.

Druga kwarta wyglądała podobnie. Dąbrowa wysunęła się na lekkie prowadzenie, ale Polfarmex utrzymywał dystans. Tę odsłonę meczu wygrywamy dwoma oczkami.

Mecz tak naprawdę rozstrzygnał się w trzeciej kwarcie. Polfarmex zanotował serię 11-0 i wyraźnie odskoczył Dąbrowie. Pod tablicami rządzili Fraser i Johnson, i w trzeciej kwarcie zwyciężamy juz bardzo wyraźnie.

Ostatnia kwarta to desperacka pogoń MKS-u za Polfarmexem. Dąbrowa tę odsłonę meczu wygrywa 16:13, ale jej zawodnicy na szczęście mylili się w decydujących momentach i to kibice Polfarmexu cieszyli się z pierwszego w tym sezonie zwycięstwa.

Polfarmex Kutno vs. MKS Dąbrowa Górnicza: 57-51 (15:16, 12:10, 17:9, 13:16)

Polfarmex : Fraser - 20, Parker - 13, Wołoszyn - 10, Gabiński - 5, Zyskowski - 3, Grochowski -2, Malczyk - 2, Johnson - 2. Trener: Jarosław Krysiewicz

MKS Dąbrowa Górnicza: Dłoniak - 12, Piechowicz - 10, Pamuła - 10, Dower-6, Dziemba- 5, Broadus - 4, Szymański - 4 Trener: Wojciech Wieczorek