Pogoń Zduńska Wola przegrała z drużyną z Kutna [FOTO]

Krzysztof Kochelak
mat. Pogoń Zduńska Wola
Wynikiem 1:3 zakończył się dla Pogoni Zduńska Wola mecz 19 kolejki 4 ligi łódzkiej z zespołem KS Sand Bus Kutno.

Mecz rozegrany został w sobotę, 23 marca na głównym boisku na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli.
Po zwycięstwie w ubiegłą sobotę w Zelowie drużyna Pogoni przystąpiła do meczu z zajmującym 4 miejsce w tabeli zespołem z Kutna bez pauzującego za żółte kartki Patryka Kaczmarka oraz kontuzjowanego Adriana Budki. W pierwszej połowie oba zespoły nie stworzyły sobie za wiele sytuacji podbramkowych, ale to goście mogli się cieszyć z dwubramkowego prowadzenia. Obie bramki zawodnicy z Kutna strzelili po stałych fragmentach gry w odstępie zaledwie trzech minut. Pierwsza bramka padła po wyrzucie z autu i strzale głową Macieja Kowalczyka po którym piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Chwilę później po rzucie wolnym drugą bramkę dla gości również strzałem głową zdobył Łukasz Dynel. Do przerwy gospodarze oddali tylko dwa niegroźne strzały z dystansu za sprawą Mikaela Idzikowskiego i Grzegorza Kalety.
Minutę po rozpoczęciu drugiej połowy meczu w dogodnej sytuacji strzeleckiej znalazł się Witold Kubiak, ale przegrał pojedynek z bramkarzem gości. W 52 minucie ponownie po rzucie rożnym zawodnicy z Kutna strzelili trzecią bramkę po strzale głową Eryka Padzika. Dwie minuty później najpiękniejszą bramkę w tym meczu strzelił zawodnik Pogoni Adam Konieczny, który strzałem przewrotką pokonał bezradnego golkipera gości. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i goście cieszyli się z kompletu punktów zdobytych w Zduńskiej Woli.
POGOŃ ZDUŃSKA WOLA - KS SAND BUS KUTNO 1:3 (0:2)

0:1 - Maciej Kowalczyk (19' głową)
0:2 - Łukasz Dynel (22' głową)
0:3 - Eryk Padzik (52' głową)
1:3 - Adam Konieczny (55')

SKŁAD DRUŻYNY:
Ppgoń Zduńska Wola
Jakub Piotrowski - Rafał Swędrowski, Filip Jaszczak, Krzysztof Adamski, Krzysztof Kowalski (70' Bartosz Lipiński) - Kacper Kosmala, Oktawian Maliszewski, Mikael Idzikowski (38' Radosław Pęciak), Grzegorz Kaleta - Witold Kubiak, Adam Konieczny
Trener drużyny: Grzegorz Wesołowski

ŻÓŁTE KARTKI:
Rafał Swędrowski, Grzegorz Kaleta (Pogoń)
Roman Perizmok, Dymitr Pietrow (KS Kutno)

W najbliższą sobotę 30 marca o godzinie 14 drużyna Pogoni rozegra na wyjeździe derbowy mecz XX kolejki z zespołem Warty Sieradz.