Pod Łowiczem nie powstanie szpital covidowy. Zbiorcza placówka będzie w Kutnie

Redakcja
Pod Łowiczem nie powstanie szpital covidowy. Zbiorcza placówka będzie w Kutnie
Pod Łowiczem nie powstanie szpital covidowy. Zbiorcza placówka będzie w Kutnie Rafał Klepczarek
Służby wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego w czwartek (22 października) podały informacje o siódmej i ósmej ofiarach śmiertelnych COVID-19 w powiecie łowickim. To mężczyźni w wieku 67 i 78 lat. Obaj mieli choroby współistniejące. Bocheński wycofał się dziś z decyzji o utworzeniu szpitala covidowego w stanisławowskim oddziale Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łowiczu.

Pod Łowiczem nie powstanie szpital covidowy. Zbiorcza placówka będzie w Kutnie.

W ciągu ostatniej doby w powiecie łowickim wykryto 17 nowych przypadków zakażenia się koronawirusem. Obecnie na COVID-19 w tej części województwa łódzkiego choruje 201 osób, a wyzdrowiało 347. Z kolei 306 osoby objętych jest nadzorem epidemiologicznym, a 300 przebywa na kwarantannie.

W województwie łódzkim w czwartek odnotowano 880 kolejnych zakażeń koronawirusem, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Obecnie w Łódzkiem choruje ponad 8,2 tys. osób.

Na COVID-19 zmarły do tej pory w tej części kraju 343 osoby. 8 z nich było związane z powiatem łowickim.
Wojewoda Bocheński wydał decyzję o utworzeniu szpitala covidowego na 40 łóżek w oddziale rehabilitacyjnym w Stanisławowie (gm. Bielawy). Dziś wycofał się z tej decyzji.

- Po dokonanym rekonesansie okazało się, że w ośrodku położonym w środku lasu są problemy z łącznością – informuje Dagmara Zalewska, rzecznik wojewody łódzkiego. – Do 30 października dla pacjentów z tej części województwa łódzkiego powstać 241 covidowych łóżek w szpitalu w Kutnie. Placówki służby zdrowia z Łowicza i Łęczycy będą natomiast przyjmować niecovidowych chorych z powiatu kutnowskiego.

produkty antywirusowe - oferta naszego sklepu medica365.pl

Coraz więcej cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń

Wideo

Dodaj ogłoszenie