Pierwsza wygrana Widzewa w I lidze. Wreszcie!

Dariusz Piekarczyk
Wygrana Widzewa w I lidze
Wygrana Widzewa w I lidze Fot. Krzysztof Szymczak
Widzew Łódź pokonał na swoim boisku Stomil Olsztyn 2:0 (1:0). Była to też pierwsza wygrana łodzian w I lidze pod wodzą trenera Enkeleida Dobiego.

Trener Enkeleid Dobi znów zmienił skład. W porównaniu z meczem derbowym zagrali: Daniel Tanżyna, Mateusz Michalski, Mateusz Możdżeń, Henrik Ojamaa, którzy zastąpili Michała Grudniewskiego, Dominika Kuna, Bartłomieja Poczobuta i Karola Czubaka..

W pierwszych 20 minutach Widzew miał ogromną przewagę - posiadanie piłki 72 do 28 procent dla Widzewa. Najaktywniejszy był Merveille Fundambu i on strzelił pierwszego gola w 32 minucie. Po podaniu głową Patryka Muchy, Merveille Fundambu popisał się pięknym technicznym strzałem i przewrotką pokonał bramkarza gości. Merveille Fundambu był bohaterem tego spotkania. Z miejsca stał się ulubieńcem kibiców Widzewa.
Marcin Robak ustalił wynik

Widzew był zespołem lepszym. W 57 minucie Carolina w polu karnym faulował Mateusza Michalskiego. Sędzia podyktował karnego, którego pewnie na bramkę zamienił Marcin Robak. Wynik nie uległ już zmianie.

Widzew Łódź - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)
1:0 Merveille Fundambu (32), 2:0 Marcin Robak (58-k). Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa), żółte kartki: Fundambu, Nowak, Kosakiewicz, Mąka - Mosakowski, Szota.
Widzew: Miłosz Mleczko - Łukasz Kosakiewicz, Krystian Nowak, Daniel Tanżyna, Filip Becht - Mateusz Michalski (73, Daniel Mąka), Mateusz Możdżeń (90, Sebastian Rudol), Patryk Mucha, Merveille Fundambu (90, Michael Ameyaw), Henrik Ojamaa (46, Dominik Kun) - Marcin Robak (73, Karol Czubak). Trener: Enkeleid Dobi.