Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy plac zabaw oddany do użytku. To projekt Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego za 150 tys. zł

Joanna Elwertowska-Janik
Joanna Elwertowska-Janik
Pierwszy projekt z Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 został oficjalnie oddany do użytku. Projekt zlokalizowany jest przy ul. Łęczyckiej przy Szkole Podstawowej nr 5 i jest uzupełnieniem dotychczas funkcjonującego placu zabaw.

SP nr 5 już w poprzednich edycjach budżetu obywatelskiego zyskała plac zabaw i siłownię plenerową, aczkolwiek jak zaznaczał Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent Kutna, był to skromny plac.

- Tym razem w ubiegłorocznej edycji projekt placu zabaw zdobył bardzo silne poparcie społeczne i w związku z tym mamy nowy plac przy Szkole Podstawowej nr 5 i mam nadzieję, że będzie on służył dzieciom, które mieszkają obok – wyjaśnia Wdowiak.

Plac zabaw jest ogólnodostępny. Projektodawcą jest Michał Łucki, a koszt jego realizacji wyniósł 150 tys. zł.

- Niewiele trzeba, aby sprawić dzieciom radość. A jak wiadomo, kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Chciałem podziękować Pani Dyrektor, nauczycielom, personelowi szkoly, rodzicom, a także dziadkom za tak wielkie zaangażowanie w ten projekt. Nasze dzieci długo czekały na miejsce, które umili im pobyt w szkole, w czasie przerw, zajęć świetlicowych i po zakończeniu lekcji. Dzięki nam i Pań, które pracują wwydziale inwestycji powstają tak piękne projekty. Dlatego również dziekuję pani Beacie Rafalskiej za wspaniała współpracę - komentuje Michał Łucki, radny Rady Miasta Kutno. - Zachęcam wszystkich do korzystania z placu zabaw przy szkole nr 5 - dodaje.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kutno.naszemiasto.pl Nasze Miasto