Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali nieletniego za posiadanie marihuany. Tego samego dnia w ręce stróżów prawa wpadł też 20 – latek, od którego nieletni miał tę substancję. Ten drugi odpowie dodatkowo za posiadanie ponad 25 gramów amfetaminy. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś sprzedaż nieletnim narkotyków zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.

9 stycznia 2020 roku kryminalni na terenie Łęczycy zatrzymali 13-latka, u którego podczas przeszukania zabezpieczyli dilerkę z marihuaną. Policjanci potraktowali sprawę priorytetowo i szybko namierzyli dilera, który udzielił nieletniemu tego narkotyku. Jeszcze tego samego dnia pojechali do jego miejsca zamieszkania. Przeszukując zajmowanego przez niego pomieszczenia oraz pojazd funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 25 gramów amfetaminy, dilerkę z marihuaną oraz wagę elektroniczną. Właściciel narkotyków został zatrzymany. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających i ich sprzedaży nieletnim. Za te czyny może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci zwrócili się do prokuratora o skierowanie wniosku do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanego. Losem nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!