Na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Młodzików wystartowali z MKLA Łęczyca i UKS Dziewiątka

Dorota Grąbczewska
Archiwum
Piętnaście medali przywieźli młodzi sportowcy z Kutna i Łęczycy z Mistrzostw Województwa Łódzkiego Młodzików. Ustanowili też kilka rekordów życiowych. Wśród kutnian najlepiej wypadł Rafał Ewkowski, który wywalczył tytuł wicemistrza woj. łódzkiego w biegu na 100 m ppł. oraz brązowy medal w rzucie oszczepem. Wiktoria Leszczyńska wywalczyła brązowy krążek w biegu na 300 m ppł.

- Srebro Rafała Ewkowskiego jest tym cenniejsze, bowiem wywalczone w bardzo dobrym stylu - mówi zadowolony trener, Jacek Kudła. - Dystans 110 m ppł. Rafał pokonał w czasie 16,86 s. To jego nowy rekord życiowy, gorszy zaledwie o 0,04 s od rezultatu złotego medalisty.

Rafał wywalczył też brązowy medal w rzucie oszczepem, który posłał na odległość 36,40 m. W biegu na 300 m dystans pokonał w czasie 39,95 s ustanowił rekord życiowy, ale tego wystarczyło tylko na zajęcie czwartego miejsca.

Bardzo dobrze spisała się Wiktoria Leszczyńska, która wywalczyła "brąz" w biegu na 300 m ppł. pokonując dystans w czasie 51,66 s. W biegu na 100 m Wiktoria zajęła czwarte miejsce. Dystans pokonała w czasie 13,30 s, znacznie poprawiając swój dotychczasowy rekord.

Piotr Kowalski, który biegł w biegu finałowym na 110 m ppł. zajął piąte miejsce z wynikiem 19,80. To jego nowy rekord życiowy. Piotr ustanowił jeszcze dwie "życiówki": w konkursie rzutu oszczepem uzyskał wynik 28,92 m, co dało mu siódme miejsce. W skoku w dal poleciał na odległość 5,06 m, zajmując dziewiąte miejsce.

- Bardzo dobry występ całej trójki - mówi Jacek Kudła, trener lekkoatletów. - Medale, rekordy życiowe - cieszą. Biorąc pod uwagę fakt, że są młodszym rocznikiem w kategorii młodzika, możemy spodziewać się, że za rok rezultaty będą jeszcze lepsze.

W zawodach wzięła udział 30-osobowa reprezentacja Młodzieżowego Klubu Lekkiej Atletyki z Łęczycy. Mimo trudnych warunków pogodowych, zawodnicy uzyskali szereg bardzo dobrych rezultatów, a jako zespół odnieśli duży sukces, zdobywając dwanaście medali. Poprawili też kilka rekordów Łęczycy.

Dwukrotnym złotym medalistą został Mikołaj Urbański. Zwyciężył w sześcioboju (2708 pkt. i rekord Łęczycy) oraz w biegu na 110 m. p.pł. (16,92 s.). Mikołaj zajął także IV miejsce w skoku w dal (5,46 m.).

Aż trzykrotnie na podium stawała Elżbieta Kalaczyńska. W czwórboju zajęła II miejsce (1956 pkt. i rekord Łęczycy). W biegu na 100 m. p.pł. była trzecia (16,08 s. i rekord życiowy). W skoku wzwyż z wynikiem 140 cm zajęła także III miejsce.

Świetnie zaprezentowała się też Natalia Stasiak. Zajęła II miejsce na 100 m. p.pł. (15,67 s. i rekord Łęczycy) oraz III miejsce w czwórboju (1876 pkt.).

Trzy medale zdobył Patryk Płuciennik. W sześcioboju z 2528 pkt. był drugi. W biegu na 110 m. p.pł. zajął III miejsce z wynikiem 17.25 s. Był także trzeci na 300 m. p.pł. (45,65 s.). W każdej z tych dyscyplin Patryk poprawiał swoje rekordy życiowe.

Srebrny medal w rzucie oszczepem zdobył Jakub Kalenik (43,46 m. i rekord życiowy). Srebrny medal zdobyła także Paulina Różańska w rzucie dyskiem (28,20 m. i rekord życiowy). Paulina uplasowała się też na IV pozycji w pchnięciu kulą (8,99 m.).

Bliska zdobycia medalu na 300 m. p.pł. była Paula Przybylak. Rekord życiowy (52,02 s.) dał jej jednak IV miejsce. Paula poprawiła też rekord życiowy na 100 m. p.pł. (17,81 s. i IV miejsce.).

Rekord życiowy (18,29 s.) w biegu na 110 m. p.pł. uzyskał Mateusz Matusiak. Swój rekord w rzucie dyskiem pobił też Filip Sulima (39,25 m. i V miejsce). Czwarta w skoku wzwyż (140 cm.) była Natalia Andrzejczak.

- Biorąc pod uwagę ilość IV i V miejsc oraz rekordów życiowych był to świetny start - mówi Mirosław Andrysiak, trener MKLA. - Zdobyliśmy 12 medali, ale niewiele brakowało żeby było ich jeszcze więcej. Przynosi efekty ciężka praca jaką zawodnicy wykonują w szkółkach lekkoatletycznych - dodaje trener.

Młodzi zawodnicy trenują pod okiem Roberta Kubiaka, Łukasza Kwaplewskiego i Mirosława Andrysiaka.

Ze startu z powodu kontuzji wycofał się Dawid Wawrzyniak, który był zdecydowanym faworytem konkurencji skoku wzwyż. Na zawodach poprzedzających mistrzostwa, rozgrywanych w Aleksandrowie Łódzkim, Dawid uzyskał 191 cm. Jest to aktualnie drugi najlepszy wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej.

Czekamy na informacje od Czytelników. Piszcie na adres [email protected] lub komentujcie na stronie www.kutno.naszemiasto.pl

W naszym Kalendarzu nie ma imprezy, na którą się wybierasz? Powiadom nas!
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Wyślij artykuł i zdjęcia!