MKS Kutno zwyciężył z Wartą Sieradz, Jankowski bohaterem

Piotr Panfil
W meczu 10. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej, MKS Kutno wygrał u siebie na stadionie, przy ulicy Kościuszki, z Wartą Sieradz 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech cennych punktów zdobył Rafał Jankowski.

W 63. minucie bramkarza gości pokonał Rafał Jankowski, jak się później okazało była to bramka, która dała zwycięstwo gospodarzom.

Dziesięć minut później, czyli w 73. minucie, sędzia pokazał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę Łukaszowi Mitkowi z Warty. Do końca spotkania rozgrywali oni mecz w dziesiątkę.

Żółty kartonik w zawodach ujrzał Rafał Jankowski, zaś w zespole Warty Sieradz Łukasz Mitek, Marcin Kobierski, a także Łukasz Mizerski.

Spotkanie sędziował Michał Grocki z Łódzi.

MKS Kutno rozegrał spotkanie w następującym składzie: Sokołowicz - Kowalczyk, Przemysław Michalski, Dopierała, Rutkowski - Płacheta, Kubiak, Znyk (85' Grzybowski), Zagajewski (90' Skrzynecki) - Jankowski, Ohagwu.

Drużyna prowadzona przez Pawła Ślęzaka dzięki zwycięstwu, ze słabą w tym sezonie Wartą, pozostała i umocniła się na fotelu lidera III ligi łódzko-mazowieckiej. Kutnianie na swoim koncie posiadają 22 punkty. Na drugim miejscu w ligowej tabeli znajduje się Pogoń Siedlce, która ma dwa punkty mniej od MKS-u.

Następny mecz podopieczni Pawła Ślęzaka rozegrają w sobotę na wyjeździe z KP Piaseczno.