Łukasz Wójcik wicemistrzem świata!

Łukasz Janikowski
W zakończonych w niedzielę 32 Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Uvalde w amerykańskim stanie Teksas kutnianin Łukasz Wójcik wywalczył srebrny medal w klasie 18 metrowej. W zawodach startowało 98 zawodników z całego świata, w tym aż sześciu reprezentantów Polski. Oprócz wicemistrzostwa Łukasza zdobyliśmy także dwa złote medale w klasach 15 i 18 metrowej. Wielkim osiągnięciem naszej reprezentacji jest zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej.

Reprezentacja Polski wyprzedziła takie potęgi jak Niemcy, Wielką Brytanię i Francję. Zawody rozpoczęły się dwa tygodnie temu. Podczas treningu i w trakcie mistrzostw wszyscy piloci przelecieli około 800 tysięcy kilometrów, co stanowi ponad dwukrotną odległość od Ziemi do Księżyca. Zawodnicy podczas trzynastu konkurencji przelatywali dziennie od 500 do 700 kilometrów ze średnimi prędkościami dochodzącymi do 160 km/h.
Wicemistrzostwo Świata to dotychczas największe osiągniecie w karierze Łukasza Wójcika. Nasz pilot startował w najmocniejszej i najbardziej prestiżowej klasie 18 metrowej. Uplasował się tuż za naszym drugim reprezentantem, Zbigniewem Nieradką, który obronił tytuł sprzed dwóch lat. Łukasza WQójcika pod niebem Teksasu wspierały: Urząd Miasta Kutno, Klinika Kolasiński oraz Teva Operations Poland.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani