Łukasz Wójcik wicemistrzem Europy. Kolejny sukces kutnianina!

Łukasz Janikowski
nadesłane/Stanisław Malinowski
Łukasz Wójcik wicemistrzem Europy! W zakończonych w sobotę 17. Szybowcowych Mistrzostwach Europy w klasach Club, Standard i 20 – metrowej szybownik z Kutna wywalczył srebrny medal w klasie Standard. Zawody rozgrywały się Polsce, na lotnisku Michałków nieopodal Ostrowa Wielkopolskiego

Dwutygodniowe zawody obfitowały w dobrą pogodę, co pozwoliło rozegrać aż 10 konkurencji. Dwie z nich wygrał Kutnianin. Łukasz przeleciał łącznie 4000 km. W tej samej klasie latało także dwóch innych reprezentantów naszego kraju – Sebastian Kawa i Paweł Wojciechowski, którzy odpowiednio zdobyli pierwsze i trzecie miejsce. Pierwszy raz w historii polskiego szybownictwa zdarzyła się taka sytuacja, że wszystkie trzy miejsca na podium należały do Polaków. To był prawdziwy nokaut, bowiem czwarty zawodnik stracił do naszych medalistów ponad 600 punktów.
Wielkim sukcesem polskiego teamu było także zdobycie srebrnego i brązowego medalu w klasie Club przez Jakuba Barszcza i Łukasza Błaszczyka. W sumie na 7 reprezentantów zdobyliśmy aż 5 medali, co nie miało jeszcze miejsca w przeszłości.
– Tegoroczny sezon lotniczy był dla mnie bardzo udany. Wygrałem Przedmistrzostwa Świata w Lesznie, zająłem 2 miejsce w Mistrzostwach Polski w klasie 15 – metrowej, a na najważniejszych zawodach zdobyłem srebrny medal. – mówi Łukasz Wójcik, wicemistrz Europy. – To już mój trzeci srebrny medal z Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Bardzo ważna była dla mnie pomoc moich sponsorów: Gliding Team Klinika Kolasiński, Urząd Miasta Kutno, Sirmax Polska i Tuplex, którym bardzo dziękuję za zaufanie i wiarę w moje umiejętności.