Płatna strefa parkowania w Łęczycy, „zarobiła” dla miasta pierwsze 100 tys. zł.

Jak informuje Urząd Miejski w Łęczycy od 19 sierpnia do końca minionego roku, kierowcy parkujący w centrum królewskiego miasta „zostawili” ponad 101 tys. zł. Lwią część przychodów (blisko 70 tys. zł) stanowiły opłaty za postój. Pozostałe zyski pochodzą z dodatkowych opłat nałożonych na kierowców, którzy nie wykupili biletów postojowych (29 tys. zł) lub przekroczyli czas postoju (1700 zł).
- Za sam miesiąc grudzień przychód wyniósł 25.826,10 zł - mówi Mateusz Kucharski z Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Łęczycy. - Otrzymany przychód przeznaczany jest m.in. na bieżące funkcjonowanie Strefy Płatnego Parkowania.
Miejscy Urzędnicy zapowiadają, że na razie nie planują poszerzania strefy płatnego parkowania.
Przypomnijmy, strefę wprowadzono decyzją Rady Miasta z dniem 19 sierpnia. Za parkowanie trzeba płacić w obrębie Placu Tadeusza Kościuszki przy ulicach: Panieńskiej, Ozorkowskiej, Kazimierza Odnowiciela i Kościelnej. Strefą Płatnego Parkowania objęta jest też Aleja Jana Pawła II na odcinku od skrzyżowania z ul. Kaliską do skrzyżowania z ul. Kilińskiego. Koszt pierwszej godziny postoju to 2 zł, drugiej 2,4 zł, trzeciej 2,8 zł, każdej kolejnej 2 zł. Opłata dodatkowa za postój bez biletu parkingowego to 50 zł a za przekroczenie czasu postoju to 25 zł.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!