Sieć sklepów Biedronka poinformowała klientów o wycofaniu z rynku części produktów drobiowych, wyprodukowanych przez Animex Foods w Opolu oraz kilku partii wódki Czystej de Luxe Żołądkowa Gorzka (0,5 litra). W pierwszym przypadku mięso kurcząt, wykorzystywane do produkcji, może zawierać leki. Natomiast we wspomnianej wódce mogą być drobinki szkła.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Opolski oddział Animeksu wycofuje z obrotu rynkowego uda, podudzia, tuszki, ćwiartki, filety, serca, wątroby oraz steki i parówki, które trafiły do Biedronek. Chodzi tu o partie towaru wyprodukowane z kurcząt dostarczonych 16 sierpnia do uboju w opolskim oddziale Animeksu.
- Tego dnia otrzymaliśmy dostawę kurcząt z pełnym kompletem dokumentów niezbędnych do uboju i produkcji wyrobów mięsnych - informuje Andrzej Pawelczak, rzecznik spółki Animex Foods w Opolu. - 23 sierpnia otrzymaliśmy decyzje powiatowego lekarza weterynarii w Opolu, zakazującą użycia mięsa pozyskanego z uboju i wprowadzania na rynek powstałych z niego produktów. Powodem zakazu była informacja o podaniu kurczakom preparatu leczniczego wymagającego 12-dniowej karencji przed ubojem. Nie została ona w całości dochowana. Nie ma jednak dowodów na to, że w mięsie znajdowały się resztki preparatu.
Spółka w trosce o dobro klientów jeszcze przed otrzymaniem pisemnej decyzji nadzoru weterynaryjnego podjęła decyzję o wycofaniu podejrzanych produktów. Pawelczak zapewnia, że Animex Foods dołoży wszelkich starań, by dogłębnie wyjaśnić sprawę i ukarać winnych.
Osoby, które zwrócą do sklepów Biedronka produkty, których lista znajduje się w każdym sklepie tej sieci z podanymi numerami partii, otrzymają zwrot pieniędzy.
Kolejnym artykułem, który został wycofany, jest wódka produkowana przez spółkę Stock Polska. W sześciu partiach Czystej de Luxe Żołądkowa Gorzka stwierdzono wadę dotyczącą zakrętki. W jej wyniku podczas otwierania butelki do środka mogą dostać się drobiny szkła. Towar wycofywany jest nie tylko z Biedronki, ale także z innych sklepów w całej Polsce.
Osoby, które nabyły wadliwy produkt, mogą zwrócić go w Biedronce lub skontaktować się z producentem. W tym drugim wypadku nie dostaną jednak zwrotu pieniędzy, a jedynie zaoferowana zostanie wymiana towaru za pośrednictwem kuriera.

Z regionu

Komentarze (49)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Anka (gość)

Brak słów. Pewnie większość tego mięsa została zjedzona. Wiadomo, że jeśli ktoś kupil, zjadł w ciągu 1-2 dni. :/ A już kiedyś Animex miał problemy, jak wędliny mył i pakował z powrotem....

taki tam (gość) (Waldi)

Korek to ty masz na imię albo pomiędzy uszami, nie znasz problemu , nie wypowiadaj się. To , że cisza nocna obowiązuje do 6 nie znaczy , że zaraz ktoś ma walić w dzwony.

Waldi (gość)

Jak ci dzwony przeszkadzają, to zatkaj uszy korkiem a okna zamknij, to ci zaraz będzie lepiej. Co za głupoty wypisujesz ?

taki tam (gość)

Wiem , ze nie w temacie ale może ma ktoś znajomego w kościele na widoku , który by pogadał z szefem, by nie walił w dzwony o 6 rano w niedziele. Ja tam jeszcze to pal licho, wstaje rano z przyzwyczajenia ( praca w warszawie kto dojeżdża, ten wie), ale dziecko mi się z płaczem budzi, a ma dopiero rok. Żona mi kazała iść i coś szefowi powiedzieć, ale boje się, że później do komunii młodego nie przyjmie, za ojca narzekanie , a mnie z ambony wyklnie. Z góry dziękuje.

mieszczuch (gość)

Fajne ! wycofuja w trosce o dobro klijenta kurczaki a jeszcze kilka dni temu czytałem w necie o 20 procentowej obnizce ceny kurczaka , własnie w Biedronce,Chcecie sie truc to kupujcie w tych duzych sklepach ja biore bezposrednio od rolnika, jem rosół a nie wode ze smalcem przyprawiona lekami

ka (gość) (naiwna)

Mamo dziewczyno jak chcesz wychować zdrowe dziecko to na wieś się wybierz po jedzenie. Nie kupuj w dyskontach bo alergenów i uczulających substancji tam jest mnóstwo. Wiem co mówię, kilka lat temu dorabiałam sobie na taśmie przy kładzeniu ogórków. Ogórki myte tylko wodą, a pieniły się jakby tak litr płynu do naczyń dolano. Od czego? Ogóry dostają co 2 tygodnie oprysk na zarazy. Nikt nie zachowuje karencji. Jedyny sposób to albo samemu sobie w ogródku wyhodować, albo kupić z pewnego źródła.

kupujący w polskich sklepach (gość)

Po żarcie do portugalskiej biedronki bo jest tanio . Po emeryturę do polskiego ZUSu wtedy mało bo ,,many'' do portugali odjechało . Tak oto POLAK wspiera polską gospodarkę