Z Biedronki wycofano niebezpieczne kubki. Sanepid wykrył ołów w partii sprowadzonych z Rosji naczyń, które sprzedawane były w popularnej sieci sklepów w całej Polsce. Importująca je firma Dajar z Ożarowa Mazowieckiego podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży całej serii szklanych kubków firmy Pasabahce.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Naczynia wprowadzono do sprzedaży w lutym tego roku. Jak się okazało, w części z nich w pokrywającej je zewnętrznej dekoracji znalazł się szkodliwy dla ludzkiego organizmu ołów. - Jest to toksyczny metal, który nie miał prawa się tam znaleźć - informuje Zofia Rżewska, powiatowy inspektor sanitarny w Łowiczu. - Gdy tylko otrzymaliśmy informacje o zagrożeniu wynikającym ze stosowania kubków dokonaliśmy kontroli sklepów Biedronka. Nie znaleźliśmy niebezpiecznego towaru.
Kubki były dostępne w sprzedaży w całej Polsce, także w Łódzkiem. Każdy kto je nabył powinien oddać naczynia do najbliższej Biedronki, gdzie dostanie zwrot pieniędzy za zakupiony towar.
Stosowne informacje na ten temat pojawiły się we wszystkich sklepach portugalskiej sieci . Zarząd Dajaru wyraża w nich swoje ubolewanie w związku z zaistniałą sytuacją i przekazuje klientom Biedronki przeprosiny od rosyjskiego producenta naczyń.
Reprezentanci Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela sklepów Biedronka, zapewniają, że od razu po otrzymaniu informacji od Dajaru o przekroczeniu w partii kubka dekorowanego 350 ML Basic dopuszczalnego limitu substancji chemicznych, które znajdują się w barwniku wykorzystanym do zewnętrznej dekoracji kubków, wycofano wadliwy produkt ze sprzedaży.
- Podjęte działania są elementem systemu kontroli produktów w naszej sieci i potwierdzają tym samym, że firma starannie dba o jakość produktów sprzedawanych w jej sieci, a dobro naszych konsumentów jest dla nas priorytetem - twierdzą przedstawiciele JMP w Warszawie.

Wydarzenia Gospodarcze

Komentarze (41)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gość (gość)

Biedronka nie ma tu nic do rzeczy to Dajar nie dopilnował i puścił coś takiego na rynek!!!

EOLSON

Firma DAJAR znana jest z wagonowego importu wszelkiego rodzaju góvvna z dalekiej Azji oraz Rosji

piotrkowianka (gość) (kontrakt)

Każdy punkt sprzedaży, również art. gospodarstwa domowego powinien posiadać atesty na sprzedawany towar i dlatego dziwiwę się że Biedronka tychże atestów nie posiadałą bo gdyby je dostała to takie kubki nie trafiłyby do sprzedaży.Dlatego zastanawia mnie fakt jakie są zasady przyjmowania towaru przez Biedronkę i czy to wszystko co sprzedaje jest bezpieczne dla konsumentów?

klient (gość)

i pozostałe produkty firmy Dajar typu stalowe po paru myciach ciemnieja co znaczy że stal użyta do produkcji nie jest 18/10 tylko 18/0 i takie to produkty trafiaja do polskich domów,brawo ...

Arek (gość)

A propos wyniesienia się MarcPolu z wielkiej galerii. Gdzież jest osoba o nicku Znawca, która tak się ze mną kłóciła rok czy pół temu, że galeria będzie taka super? I co? Utopione pieniądze. Został Mix + 2 maleńkie punkty. Zaraz i to się zamknie. Strasznie wtopili, ale to było oczywiste dla każdego, kto choć odrobinę zna się na biznesie, a zwłaszcza lokalizowaniu nieruchomości tego typu. Mówiłem, to byłem wyzywany od zazdrosnych handlarzy ze szczęk. No to teraz sam widzisz.

aaaaaaaaaaaaa (gość)

ciekawe kto poniesie za to odpowiedzialnosc...pewnie bedzie tak jak z sola, szuszem jajecznym, amber gold, józefem bąkiem, arimr itd...:)

wb (kontra)

Aktualnie nasi prawodawcy siedzą sobie i grzebią w tył..., a nie, jeszcze biorą dyrektywy unijne i bardzo chętnie podpisują się obiema rękami. I w ten sposób do kosza idą polskie nazwy, tradycje, czy zdrowy rozsądek jak w przypadku ślimaka jako ryby. Policjanci i pracownicy sanepidu działają wg. harmonogramu. Zawsze można powiedzieć, że czemu się to zdarzyło jak oni czuwają. Zdarzyło się, bo ludzie a Polacy w szczególności kombinują.

podgląd (gość)

Kubki ,szklaki,talerze ,sztućce i inne garnki to pikuś Panie ,to pikuś.
Mataczą w innych poważnych sprawach,no ale serwery w rosji wybrały PO,to mamy co mamy.
Odwiedźcie stronę forum w Sk-ce :polityka ogólnopolska "pancerna brzoza".

kontrakt (gość)

A co z kubkami wszelkiej maści w sklepach po 2,99 czy po 4 złote ? Wszystkie pochodzą z Chin i są dopuszczone do sprzedaży. czyżby były takie zdrowe?

zibi (gość)

my też jesteśmy Słowianami i taki kubek z ołowiem czy kropelki rtęci to wszystko pikuś! !!
wpierot i do przodu