Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert galowy Stacji Kutno 2016

Tomasz Dębowski info: KDK
KDK
20 listopada zapraszamy do Kutnowskiego Domu Kultury na KONCERT GALOWY XII Stacji Kutno 2016 pt. „PIOSENKA, THE SONG, LA CHANSON”.

I część – KAROLINA MICOR i uczestnicy Konkursu 2016.

II część – Goście Stacji – DOROTA MIŚKIEWICZ, BEATA PRZYBYTEK, JACEK BOŃCZYK. TOMEK KAŁWAK – kierownik muzyczny.

Artystom towarzyszy zespół w składzie: TOMEK KAŁWAK, MAREK NAPIÓRKOWSKI, ROBERT KUBISZYN, SEBASTIAN FRANKIEWICZ.

Bilety w cenie 60 zł/ dostępne w kasie KDK, CTMiT i ONLINE na www.kdk.net.pl

DOROTA MIŚKIEWICZ
Dorota Miśkiewicz ukończyła klasę skrzypiec w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Na skrzypcach gra nadal (m.in. w projektach Włodzimierza Nahornego dedykowanych Chopinowi, Szymanowskiemu, Karłowiczowi), ale szerokiej publiczności znana jest przede wszystkim za sprawą dokonań wokalnych. Jako jedna z nielicznych śpiewała i nagrywała w duecie z Cesarią Evorą, ich wspólna piosenka "Um Pincelada" spotkała się ze znakomitym przyjęciem miłośników muzyki na całym świecie. Ten duet pociągnął za sobą kolejny - piosenkę „So gia" nagraną ze światowej sławy pianistą, Stefano Bollanim. Ma na swoim koncie współpracę z: Nigelem Kennedym, Davidem Murrayem, Louisem Winsbergiem, Kepą Junkerą, Tomaszem Stańko i całą plejadą artystów polskiej sceny muzycznej.

Zakotwiczona w jazzie, wielokrotnie wypływała na szerokie wody eksperymentów – zarówno te bardziej egzotyczne, jak i bliższe polskim brzegom. Szczególnie bliska jest jej muzyka brazylijska, czego wyrazem była m.in. płyta Caminho, na której partie perkusjonaliów nagrał wybitny, brazylijski perkusjonista, Guello. Interesującym eksperymentem była także płyta i trasa koncertowa „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci" realizowane przez Dorotę z grupą Kwadrofonik, specjalizującą się w wykonawstwie muzyki współczesnej. Nagrała 5 autorskich płyt, niezliczona jest także liczba kolaboracji, w których brała udział na zaproszenie innych artystów.

Dorota Miśkiewicz to także pomysłodawczyni i „spoiwo artystyczne" bezprecedensowego koncertu PIANO.PL, podczas którego po raz pierwszy w historii polskiej muzyki na jednej scenie, w kameralnych duetach z towarzyszeniem Atom String Quartet zaprezentowało się kilkunastu wybitnych polskich pianistów trzech generacji. Jej konsekwencja, zapał, wyobraźnia, talent oraz magnetyczna osobowość zaowocowały wydarzeniem, podczas którego 1200 osobowa publiczność wstała owacyjnie z krzeseł w niecałe trzy sekundy po wybrzmieniu ostatniego utworu, a bisom nie było końca. Koncert odbył się 16 maja w Warszawie i został zarejestrowany na płycie CD i DVD - jej premiera planowana miała miejsce 21 października br.

BEATA PRZYBYTEK
Wokalistka, pianistka, kompozytorka. Nagrodzona prestiżową nagrodą muzyczną Programu III Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego "Mateusz Trójki 2013”. Uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki "Ikar 2013". Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie Kultury i Sztuki. Absolwentka i obecnie pedagog Instytutu Jazzu Akademii

Muzycznej w Katowicach. Laureatka I miejsca w konkursie 29. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Jej kariera wokalna zaowocowała do tej pory 5 albumami: You Don’t Know What Love Is (2003), The Island (2004), Wonderland (2006, dystrybuowany w Polsce i w Japonii), I’m Gonna Rock You (2012) oraz Czemuż się dzisiaj weselić nie mamy (2013). Patronaty nad tym ostatnim wydawnictwem objęły m.in. TVP Kultura, TVP Polonia oraz Trójka.

Artystka ma na koncie współpracę z wybitnymi przedstawicielami polskiej sceny jazzowej takimi jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Piotr Wojtasik, Bernard Maseli, Wojciech Karolak czy Jazz Band Ball Orchestra.

Brała udział w projekcie Fundacji Kalinowe Serce – „Śpiewając Jazz” u boku Marianny Wróblewskiej i Macieja Zakościelnego. Dotychczas Beata była gwiazdą licznych polskich jak i zagranicznych festiwali jazzowych, m.in. Jazz Jamboree, Bielska Zadymka Jazzowa, Letni Festiwal Jazzowy Piwnicy Pod Baranami, Międzynarodowe Głogowskie Spotkania Jazzowe, Pomorska Jesień Jazzowa, Easy Jazz Festival, Jazz Sessions w Gliwicach, Jazz Forum Jazz Festival, Jazz w Lesie w Sulenczynie, Baszta Jazz Festiwal, Podlasie Jazz Festival, Świdnickie Noce Jazzowe, Jazz na Kanapie w Oleśnicy, Zakopiańska Wiosna Jazzowa, Legnica Jazz Days, Jazz En Nord Jazz Festival - Francja, Sibiu Jazz Festival , Ploiesti Hot Jazz Summit – Rumunia, International Jazz Piestany – Słowacja etc. Oklaskiwała ją publiczność w Polsce, Austrii, Belgii, Szwecji, Niemczech, Francji, Rumunii, Białorusi i Słowacji.

JACEK BOŃCZYK
Polski aktor teatralny, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych. Wokalista i gitarzysta formacji rockowej Bończyk/Krzywański. Uczestnik licznych festiwali i zdobywca wielu nagród, z których najważniejsza to Grand Prix na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Dyrektor artystyczny Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego.

Ma na swoim koncie kilka recitali: „Piosenki kilku Francuzów“ (2000), „Tango Kameleon“ (2002), „Recital na piano i bass“ (2009) oraz „Mój Staszewski“ (2012). Pisze teksty dla różnych wykonawców m.in. dla Katarzyny Groniec i Michała Bajora. Nagrał kilka płyt m.in. „Następny“ (2001), „Tango Kameleon“ (2003), „Depresjoniści“ (2005), „Raj“ (2008), „Ideologia snu“, „Dzieci Hioba“ (2010), „Mój Staszewski“ (2012), „Resume(z wątkiem kosmicznym)“(2013). Od kilku lat spełnia się także w roli scenarzysty i reżysera koncertów oraz spektakli teatralnych: m.in. „Terapia Jonasza“ w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, „Obywatel“ w Teatrze im. Horzycy w Toruniu, „Kot w butach“, „Walc na trawie“, „ Nie dorosłem“ – w stołecznym Teatrze Syrena , „Singielka“ w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej czy „Zorro“ w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Jest twórcą cenionych spektakli poetyckich: m.in. „Wersety panteisty“, „O aniołach innym razem“, „1944 – Miasto - 2012“.

TOMASZ KAŁWAK
Kompozytor, aranżer, instrumentalista, producent muzyczny, pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie wykładowca tejże uczelni w Instytucie Jazzu I Muzyki Rozrywkowej. W latach 1999-2000 stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Współpracuje z Dorotą Miśkiewicz, Beatą Bednarz i Natalią Niemen, Martą Król, Beatą Przybytek, Ewą Bem, Grażyną Auguścik, Jorgosem Skoliasem, Moniką Brodką, Ewą Urygą, Natalią Kukulską, Kasią Cerekwicką, Mietkiem Szcześniakiem I zespołami „Bracia”, „Big Stars”, orkiestrami Adama Sztaby i Tomka Szymusia. Komponuje muzykę teatralną i filmową w kraju i zagranicą. Ma w swoim dorobku dziesięć premier teatralnych. W 2014r. był kierownikiem muzycznym i aranżerem koncertu “Debiuty z Niemenem” 51 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Brał udział w nagraniu blisko 80 płyt fonograficznych, wielokrotnie jako producent. Płyty te zyskiwały uznanie krytyki i publiczności, w postaci statusu “Złotej płyty” (“Caminho” Doroty Miśkiewicz), nagrody “Mateusz Trójki” (“I’m Gonna Rock You” Beaty Przybytek), II miejsca w plebiscycie Polskiego Radia na “Folkowy Fonogram Roku” (“hurdu_hurdu” Adama Olesia) i wielu nominacji do “Fryderyka” (m.in. “NAP” Marka Napiórkowskiego, “Lutosławski Tuwim - Piosenki nie tylko dla dzieci” Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik, “The First Look” Marty Król).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kutno.naszemiasto.pl Nasze Miasto