Każda polska miejscowość ma swoich bohaterów. Znajdziesz ich w lokalnych sklepach

Materiał informacyjny
Kupując w lokalnych punktach, wspieramy ich właścicieli w trudnych czasach. W ten sposób możemy im się odwdzięczyć. Za co? Za wielkie serca! W marcu, kiedy tylko wprowadzono pierwsze obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa, to właśnie przedsiębiorcy z osiedlowych sklepów ruszyli na pomoc seniorom i pracownikom szpitali.

Blisko domu, wygodnie, w miłej atmosferze i z indywidualną obsługą – tak najlepiej robi się zakupy. Właśnie dlatego wielu z nas woli, wracając z pracy, zajrzeć do osiedlowego sklepu niż do dyskontu. W czasie epidemii lista powodów, dla których warto postawić na handel tradycyjny, jeszcze rośnie. Robiąc zakupy w lokalnych sklepach, stawiamy przecież na polską przedsiębiorczość, której przedstawiciele odpowiadają na nasze potrzeby i oczekiwania od lat. Angażują się w akcje społeczne, tworzą miejsca pracy, przyspieszają rozwój gospodarczy gmin i miast. W dobie koronawirusa ich zaangażowanie w działalność na rzecz lokalnych społeczności widać jeszcze wyraźniej. To właśnie właściciele sklepów niezależnych jako pierwsi odpowiedzieli na potrzeby seniorów i osób przebywających na kwarantannie.

Jako wiodący dystrybutor FMCG w Polsce współpracujemy na co dzień z ponad 80 tys. sklepów. Od kiedy zaczęła się epidemia, dostajemy mnóstwo informacji o inicjatywach, za którymi stoją ich właściciele. To m.in. zakupy na telefon i przez internet dla seniorów i osób na kwarantannie, pomoc dla szpitali, domów opieki społecznej. Przedsiębiorcy od lat angażują się akcje społeczne, ale dziś, w czasach epidemii, ich działania mają szczególny wymiar i znaczenie. Właśnie dlatego to ten moment wybraliśmy, żeby ich docenić i podziękować za to, co robią i kim są. Tak powstała kampania „Herosi Codzienności”mówi Marta Gampf, Dyrektor Marketingu w Grupie Eurocash.

Herosi dla seniorów
Właściciele lokalnych sklepów to często nasi sąsiedzi, krewni, koledzy z klasy. Widujemy ich za ladą codziennie, od lat! To właśnie w tradycyjnych sklepach krzyżują się drogi wszystkich członków lokalnej społeczności. Nic dziwnego, że kiedy jej starsi przedstawiciele potrzebowali wsparcia, to właśnie przedsiębiorcy ruszyli im z odsieczą.

To mój mąż wpadł na pomysł, aby wspomagać starsze osoby w tym trudnym okresie i umożliwić im zakupy na telefon. Mamy aż 6 sklepów, akcja była prowadzona we wszystkich. Klienci składają zamówienie telefonicznie, dziewczyny je weryfikują, nabijają na kasę i szykują zamówienie. Klient już wie, jaka jest wartość paragonu. Jeśli trzeba dowieźć zakupy samochodem, wsiadam ja lub mążmówi Aneta Zając, właścicielka 6 sklepów abc.

Mój sklep jest w małej miejscowości, w okolicznych wsiach też nie ma innego sklepu, sporo osób nie ma też dostępu do internetu. Jeśli nie mają samochodu, często nie mają możliwości zrobienia zakupów. Chciałem więc dać im możliwość zakupów na telefon. Aktualnie z tej opcji korzystają głownie osoby starsze i na kwarantannieopowiada Tomasz Antczak, właściciel sklepu Lewiatan w Golenicach.

Żywność dla szpitali i domów opieki społecznej

Wielu przedsiębiorców organizowało także pomoc dla szpitali i domów opieki społecznej. Za jedną z takich inicjatyw stoi Przemysław Turowski, członek spółdzielni PSS Wronki, wraz z załogą fundacji „Serce Doliny Warty”.

Przekazaliśmy paczki z pożywieniem, maseczkami i płynami do dezynfekcji szpitalowi i najbardziej potrzebującym. Zakupiliśmy pracownikom pogotowia kuchenki mikrofalowe i czajniki, by mogli przetrwać ten trudny czas. Prowadzimy też zbiórkę na zakup aparatury do szpitala. Staramy się robić, co możemy w związku z panującą sytuacjąopowiada Turowski.

Na pomoc lekarzom ruszył także Karol Graniszewski, współwłaściciel sklepu Gama, hotelu „Willa Zagórze” i restauracji „Tymczasem”. Wraz z bratem i zespołem 25 pracowników zorganizował zbiórkę funduszy i wraz ze wsparciem lokalnej społeczności zrealizował akcję „Dawka energii – ciepły posiłek dla personelu medycznego”.

EC_952x299

Zgłosiliśmy się najpierw do pierwszego szpitala, gdzie była potrzebna pomoc, później odezwały się do nas jeszcze 3 szpitale z Warszawy i Wołomina z prośbą o wsparcie. Jeśli chodzi o logistykę – wykorzystywaliśmy zasoby naszej firmy. Nasi pracownicy przygotowywali posiłki, a nasi kierowcy dostarczali je do szpitali naszą firmową flotą - mówi Graniszewski.

Więcej bohaterskich historii przedsiębiorców na: www.herosicodziennosci.pl

Wideo

Materiał oryginalny: Każda polska miejscowość ma swoich bohaterów. Znajdziesz ich w lokalnych sklepach - Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie