III liga: Triumf Warty, awans Radomiaka

Dariusz Piekarczyk
Wielki mecz Warty Sieradz! Biało-zieloni wygrali w sobotnie przedpołudnie wyjazdowy mecz III ligi łódzko-mazowieckiej w Warszawie z Hutnikiem 3:0 (0:0) i realne staje się utrzymanie zespołu trenera Marka Przybyła na zapleczu II ligi. W drugim sobotnim spotkaniu Omega Kleszczów zremisowała na swoim boisku z Ursusem Warszawa 2:2 (1:0). Fatalnie spisał się Włókniarz Zelów, który przegrał na swoim boisku z Legionovią Legionowo 1:3 (0:1) i jest coraz bliżej spadku do IV ligi centralnej. Do II ligi, po sześciu latach, wrócił natomiast Radomiak Radom, który w derby miasta pokonał Broń 1:0. Gol padł w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Mecz oglądało około 2.500 kibiców.

Bramki dla sieradzan strzelili, w drugiej połowie Marko Matić, który wszedł na boisko za Kacpra Jezierskiego, Ukrainiec Mykoła Dremluk i Kamil Woźniak. Bohaterem sieradzkiej drużyny był jednak bramkarz Dawid Wnuk, który szczególnie w pierwszej połowie, bronił wręcz koncertowo.