AZS WSGK wygrywa w Kutnie, choć nie bez problemów. Start Lublin pokonany różnicą 30 punktów!

AZS WSGK Polfarmex Kutno pokonał dziś we własnej hali Wikanę Start Lublin aż 89:59 ( w kwartach 25:18, 12:18, 21:11, 31:12). Zwycięstwo nie przyszło jednak akademikom łatwo, w pierwszej połowie meczu mieli sporo kłopotów z przyjezdnymi. Na szczęście po przerwie kutnowski zespół zagrał jak z nut.

Pierwsza kwarta ułożyła się po myśli zawodników AZS, którzy wygrali ją 25:18. Start Lublin w drugiej odsłonie meczu pokazał jednak, że nie zamierza tanio sprzedawać w Kutnie skóry. Przyjezdni zdecydowanie wygrali drugą kwartę 18:12 i przez moment w hali SP nr 9 pachniało niespodzianką. Na szczęście po przerwie akademicy zdecydowanie poprawili grę w obronie, co pozwoliło im przeprowadzać coraz bardziej śmiałe ataki na kosz rywali. W ostatniej odsłonie meczu AZS postawił przysłowiową kropkę nad "i", nie pozostawiając żadnych złudzeń co do tego, kto w tym spotkaniu był lepszy.

Już w środę zawodnicy AZS w 1/4 Intermarche Basket Cup zmierzą się we własnej hali z SKK Siedlce. Początek meczu o godz. 18.00.

AZS WSGK Polfarmex: Rduch 0, Jakóbczyk 17, Małecki 4, Trepka 2, Kwiatkowski 6, Szwed 7, Dłuski 17, Mazur 13, Bręk 12, Glabas 11.

Wikana Start Lublin: M. Wilczek 19, Czujkowski 2, Szymański 3, Ł. Wilczek 6, Kowalski 12, Sikora 2, Łuszczewski 5, Marciniak 0, Ciechoński 0, Celej 10.