AZS Polfarmex Kutno przegrał 60:56 w Toruniu z SIDEnem

Piotr Panfil
W meczu II ligi grupy A, AZS Polfarmex Kutno przegrał w toruńskiej hali sportowej, przy ulicy Grunwaldzkiej, z miejscowym SIDEn Toruń 60:56 (16:21, 13:9, 12:9, 19:17). Obie drużyny walczą o awans do pierwszej ligi, obydwa zespoły chciały wygrać i zgarnąć dwa bardzo cenne punkty, co udało się gospodarzom.

W pierwszej piątce na parkiet wyszedł Mariusz Bacik, Aleksander Perka, Paweł Pydych, Tomasz Smorawiński i Grzegorz Małecki. Pierwszą kwartę wygrał AZS Polfarmex Kutno 16:21.

W drugiej kwarcie kutnianie bez żadnego problemu kontrolowali przebieg gry. Dopiero minuta przed zakończeniem kwarty torunianie doprowadzili do remisu 27:27, lecz tylko na kilka sekund. Kwarta zakończyła się wynikiem 29:30 dla podopiecznych Andrzeja Kowalczyka. Najwięcej punktów dla AZS-u zdobył Michał Marciniak

Druga część spotkania rozpoczęła się szczęśliwie dla gości, bowiem za trzy punkty wrzucił piłkę Aleksander Perka. Niestety, ale w późniejszym czasie gospodarze wyszli na prowadzenie i wynik spotkania był 41:39 dla SIDEnu.

W ostatniej kwarcie do zespołu Andrzeja Kowalczyka wkradła się nerwowość, przez co nie mieli pomysłu na zatrzymanie dobrze grającego Torunia. Zawody zakończyły się zwycięstwem SIDEnu Polski Cukier Toruń 60:56.

Drużynę wspierała kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców z Kutna. Co ciekawe, w hali słychać było tylko dopingujących AZS Kutno.

Przez porażkę kutnianie spadają z fotelu ligowego lidera na drugą pozycję i tracą do pierwszego miejsca jeden punkt.

Następne spotkanie AZS Polfarmex Kutno rozegra u siebie w hali sportowej z GKS Korsarz Gdańsk.

Składy i punktacje:
SIDEn Polski Cukier Toruń: P. Lewandowski 16 (1), D. Przybyszewski 16 (1), K. Michalski 9 (1), A. Kobus 8, T. Lipiński 4, D. Janiak 4, D. Wójcik 3 (1), T. Tracz 0, T. Tlałka 0, T. Beciński 0.

AZS Polfarmex Kutno: P. Pustelnik 13 (3), M. Marciniak 10, G. Małecki 9, A. Perka 8 (1), M. Bacik 7, P. Pydych 5 (1), K. Kromer 2, T. Deja 2, T. Smorawiński 0, K. Rydlewski 0.