AZS Kutno w I lidze! Zobacz wynik kwarta po kwarcie [ZDJĘCIA]

Piotr Panfil
O godzinie 18 w toruńskiej hali sportowej rozpoczął się ostatni mecz finałowy play-off II ligi pomiędzy SIDEnem Polski Cukier Toruń a AZS-em Polfarmex Kutno. Jedno było pewne, drużyna która zwycięży środowe spotkanie awansuje do I ligi koszykówki mężczyzn.

Podopieczni Andrzeja Kowalczyka rozpoczęli rywalizację w składzie: Aleksander Perka, Grzegorz Małecki, Paweł Pydych, Mariusz Bacik, Michał Marciniak

Pierwsze punkty zdobył Aleksander Perka, rzutem za dwa punkty. Rzutów osobistych nie wykorzystuje Michał Marciniak. W 5. minucie piękny wsad Perki i AZS prowadzi 5:6. Marciniak, rzutem za trzy punkty, podwyższa wynik na 6:9. Trzy minuty do końca pierwszej kwarty i SIDEn prowadzi 17:15. Mariusza Bacika zmienia Deja i coraz więcej słychać kutnowskich fanów basketów, którzy krzyczą "AZS, AZS, AZS". Akademicy wygrywają pierwszą kwartę 17:21.

W drugiej kwarcie AZS podwyższa wynik na 17:23. Zaraz już jest 19:23, ale nadal kutnianie prowadzą. Torunianie nieco się pogubili pod koszem, ale rzucają kosza i wynik na tablicy widnieje 19:25. Tomasz Deja rzuca i osiem punktów przewagi. Trener SIDEnu zadecydował o przerwie, a teraz czas na Anwil Dance Team. Po przerwie Kobus niecelnie i AZS przejmuje piłkę, a parę sekund później faulowany zawodnik z Kutna. Trzy punkty zdobywa Toruń. Tomasz Deja fauluje Tomasz Lipiński zdobywa trzy punkty. Trzy minuty przed końcem kwarty wchodzi Grzegorz Małecki. Dwie minuty do końca i AZS prowadzi 29:34. Bacik wykorzystuje dwa rzuty osobiste. Druga przerwa dla Grzegorza Sowińskiego, a tymczasem Kutno prowadzi siedmioma punktami. Trzecią przerwę bierze Andrzej Kowalczyk. 17 sekund do końca kwarty. Druga kwarta kończy się wynikiem 31:38 dla AZS-u Polfarmex Kutno.

Na parkiecie w hali sportowej w Toruniu rozpoczęła się trzecia kwarta. Kibice z Kutna bardzo głośno dopingują swoją drużynę. Piotr Pustelnik od razu rzuca i zdobywa trzy punkty. AZS nadal ma 10-punktową przewagę. Pięć minut do końca, a gospodarze korzystają z przerwy, kutnianie prowadzą 12-punktową przewagą. Grzegorz Małecki wykorzystuje rzuty osobiste i AZS prowadzi 33:47.Przybyszewski zdobywa dwa punkty i 37:47. Dawid Przybyszewski nadrabia przewagę. SIDEn Polski Cukier Toruń nadrobił przewagę i tylko pięć puntów przewagi, natomiast Andrzej Kowalczyk zarządził przerwę. Małecki znów faulował i Przybyszewski staje przed szansą zdobycia punktów. SIDEn przegrywa i wynik meczu korzystny dla kutnian 46:52.

Czwarta kwarta trwa, decydująca. Punkty dla AZS. Michał Marciniak zdobywa punkty i przewinienie Przybyszewskiego. Spotkanie bardzo zacięte i waleczne. Obydwa zespoły grają na 100 procent swoich możliwości. Trzy minuty do końca meczu, Kutno prowadzi dwoma punktami. AZS wygrywa dwunastoma puntami i awansuje do I ligi

Sędzia zabrał awans?

Przypomnijmy co się działo w niedzielę w hali sportowej, przy ulicy Jagiełły w Kutnie. Akademicy awansowaliby, gdyby nie... sędzia. W ostatniej sekundzie meczu w strefie podkoszowej Aleksander Perka zbił prawidłowo piłkę, którą rzucił w stronę kosza Kamil Michalski. Sędziowie zaś orzekli, że była to piłka opadająca i w tej sytuacji podarowali gościom regulaminowo dwa punktu.

O tym, że sędziowie źle ocenili świadczą materiały wideo na których ewidentnie widać, że piłka nie była opadająca i Aleksander Perka miał prawo ją zbić.

- Złożyliśmy oficjalny protest na decyzję sędziów - mówi Sławomir Erwiński, prezes klubu z Kutna. - Blok był prawidłowy, błąd popełnił sędzia i skrzywdził nią nasz zespół. To zwykły... skandal... by nie nazwać rzeczy bardziej po imieniu.

Czekamy na informacje od Czytelników. Piszcie na adres [email protected] lub komentujcie na stronie www.kutno.naszemiasto.pl

W naszym Kalendarzu nie ma imprezy, na którą się wybierasz? Powiadom nas!
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia? Wyślij artykuł i zdjęcia!